Bolí vás po orgazme hlava? Vieme, čo pomôže!

Bolesť hlavy môže spustiť aj sex a vôňa

Zažili ste už pri sexe alebo po ňom bolesti hlavy? Väčšinou sú popisované ako prudké bodavé, ale niektoré ženy pociťujú aj tlaky. V ojedinelých prípadoch môže dôjsť aj ku krátkodobým poruchám videnia alebo sluchu. Čím to je a čo s tým robiť?

po orgazme

Prekvapivá bolesť

Zatiaľ nikto presne nedefinoval, z čoho môžu vznikať bolesti hlavy počas orgazmu alebo po ňom, ale pravdepodobne ku nim dochádza v dôsledku chemických zmien v našej krvi. Zvyčajne dochádza k tomuto druhu bolesti pár sekúnd po orgazme a je charakterizovaný ako bodavá bolesť. Takáto náhla bolesť vedie mnohých do nemocnice a niekedy môže viesť aj k hospitalizácii, aby sa vylúčili možné príčiny. Niekedy sa totiž môže stať, že pri silnom vypätí a orgazme praskne drobná cievka v mozgu.

Neškodná alebo škodlivá?

Zaujímavé je, že častejšie bolesťami hlavy po sexe trpia muži ako ženy. Podľa odborníkov preto, že v tom majú prsty aj mužské pohlavné hormóny. Prax ukazuje, že dĺžka bolesti hlavy, ktorá súvisí s orgazmom, môže byť rôzna – od pár minút po niekoľko hodín. Pozor však na to, ak bolesti hlavy trvajú dlhšie ako 2-3 hodiny a pridružili sa ku nim aj iné problémy ako napríklad tŕpnutie, zmenené videnie a podobne, vyhľadajte čo najskôr lekára, nemusí ísť len o neškodnú bolesť.

Čo robiť proti tomu?

Ak ste to už raz zažili, je možné, že sa táto situácia zopakuje (ale nie je to pravidlo), preto je fajn vedieť, ako jej môžeme predísť. Môžu pomôcť nízke dávky aspirínu denne, ale neužívajte ho bez konzultácie s vašim lekárom. Úspešné môžu byť aj niektoré lieky proti epilepsii, ktorý utlmia priveľmi orgazmom namáhané nervové bunky v mozgu.

Bolesť hlavy kvôli parfumu

Iným menej tradičným druhom bolesti hlavy, je bolesť spôsobená vôňou. Možno si všimnete, že pravidelne vás rozbolí hlava po tom, ako použijete osviežovač vzduchu alebo parfum. Ak je to aj váš prípad, vedzte, že vonné látky v rôznych výrobkoch obsahujú chemikálie, ktoré môžu vyvolať bolesti hlavy u takto citlivých ľudí. Dokonca môžu viesť aj k migréne. Vône majú podľa niekoľkých štúdií schopnosť ovplyvniť krvný obeh v mozgu, čo vyvoláva bolesť.

Látky vyvolávajúce bolesť

Najčastejšie látky, ktoré sa nachádzajú v parfumoch a vonných produktoch a môžu spôsobiť bolesti hlavy sú benzylalkohol a anisyl alcohol. Nemyslite si však, že bolesť hlavy je len z chemických vôní… To, nie je pravda. Hlava vás môže rozbolieť aj z prírodných látok, napríklad z klinčekového alebo škoricového oleja. Pomoc je v tomto prípade jednoduchá – vyhnite sa produktom s obsahom spomínaných chemikálií alebo prírodných olejov.

Save

Save