Chcete dobrý sex? Majte radi svoje telo!

Mnohé ženy, ktoré nie sú spokojné so svojim telom a nemajú ho rady, majú horší sexuálny život. Keďže i ten prispieva k celkovému stavu spokojnosti, pohody a zdravia, neraz sa dostávajú do bludného kruhu a trpia.

dobrý sex

Nespokojná s vlastným  telom

I taký častý (avšak veľmi subjektívny) ženský problém ako je veľký zadok, tak môže viesť k stresujúcemu zážitku, ak má dôjsť k sexu a tým pádom k ďalším psychickým problémom. Pocit menejcennosti, „nehodnosti“ sexuálneho zážitku, či partnera, hanby neraz vyvrcholí do silných úzkostí, depresií. Najhoršie je, že začneme svoje telo nenávidieť, i keď nášmu partnerovi nami zveličovaná chyba nemusí vôbec vadiť.

Čo robiť?

Jednoznačne – dôležité je, aby sme svoje telo mali rady, aby sme sa s ním stotožnili a nepovažovali ho za nejakú cudziu atrapu, či nevydarenú napodobeninu ideálu. Pozitívny vzťah k vlastnému telu je dôležitý nielen pre sex, ale pre celkové zdravie, ako psychické tak i fyzické. Ak to naozaj nedokážeme, potom je namieste zamyslieť sa nad tým, ako ho zmeniť, aby sme boli spokojní. V závažnejších prípadoch stojí za to zvážiť i pomoc estetickej chirurgie.

Temné obdobie

Postoj k vlastnému telu však môže ovplyvniť i sexuálnu túžbu a vzrušenie. Najvýraznejšie sa odzrkadľuje v období menopauzy, keď vplyvom hormonálnych zmien mnohé ženy začnú priberať, zle sa cítia vo vlastnom tele, navyše klesá i schopnosť zvlhčovania pošvy. Z toho logicky vyplýva i zlá nálada a pocity straty atraktívnosti, čo sa veľmi ľahko odrazí na partnerskom živote. Preto mnohé ženy trpia úzkosťami, ktoré nie je jednoduché zvládnuť bez dobrej psychickej podpory.

V prípade nepríjemných stavov z klimakterických zmien môžu byť vhodnou pomôckou antidepresíva, ale i hormonálna substitučná liečba, ktorú vám po konzultácii predpíše váš gynekológ.

Veľmi dobrým pomocníkom proti úzkostiam, ale zároveň i nadváhe, či nepríjemným zmenám telesného vzhľadu je pohyb. Keď k nemu pridáte zdravú výživu, budete sa cítiť lepšie, vyzerať krajšie a najmä, budete oveľa pozitívnejšie naladené. Takže ani z veku, ani hormonálnych zmien, ani zo zmeny vzhľadu sa v prvom rade netreba stresovať, ale urobiť všetko preto, aby ste sa cítili dobre. Keď sa budete dobre cítiť, budete vyžarovať pohodu, bude i váš partnerský a sexuálny život na úrovni.

Máte veľký zadok? Tešte sa!

Okrem toho, že veľké pozadie sa mnohým mužom páči, vedci z Harvardskej univerzity zistili aj inú pozitívnu súvislosť veľkého zadku a zdravia. Ženy s veľkým zadkom totiž omnoho zriedkavejšie trpia cukrovkou druhého typu.

Ako je to možné?

Tuk, ktorý sa ukladá na bokoch a zadku, dokonca chráni naše telo pred vznikom tohto typu cukrovky. Diabetes druhého typu vzniká vtedy, keď telo nedokáže reagovať na inzulín, hoci ho má v tele dostatok. Nebezpečný pre tento typ cukrovky je však tuk, ktorý sa ukladá na bruchu a v páse. Takýto tuk zvyšuje riziko nielen cukrovky, ale i kardiovasulárnych ochorení, preto sa v súčasnosti v súvislosti so zdravím hovorí o meraní obvodu pása, nielen o hodnotách BMI, ktoré môžu byť niekedy zavádzajúce.