Čo sa deje “tam dolu”, ak dlho nemáme sex?

Aké problémy nás môžu potrápiť, ak dlho nemáme sex?

Príčiny života bez sexu môžu byť rôzne. Niekto je momentálne dlhodobo, či momentálne single, inokedy sú dôvodom zdravotné problémy, ktoré treba liečiť, alebo sa jednoducho z nejakých dôvodov rozhodneme žiť bez sexu. Zamysleli ste sa však niekedy nad tým, čo sa vtedy deje “tam dolu”, konkrétne –  ako na to reaguje vagína?

Čo sa deje

Kŕče počas menštruácie

Ženy, ktoré z nejakých dôvodov dlhodobo nemajú sex, môžu mať, podľa vedeckých výskumov, ťažkú menštruáciu, sprevádzanú silnými kŕčmi a  intenzívnymi bolesťami brucha. Tieto nepríjemné symptómy bývajú oveľa bolestivejšie ako u žien, ktoré majú pravidelný intímny život.

Bolesti pri pohlavnom styku

Ak sexuálny život z nejakého dôvodu dlhodobo absentuje a potom dôjde k pohlavnému styku, mali by sme sa pripraviť na to, že milovanie nemusí byť také príjemné, ako by sme mohli očakávať. Mali by sme však rátať aj s tým, že môže byť aj bolestivé. Dôvodom však nie je to, že by sa vagína zúžila a zmenšila, ale skôr to, že dočasne stratila schopnosť prispôsobiť sa a roztiahnuť sa. Aby sme tomu predišli, mali by sme na to partnera upozorniť, aby bol nežnejší a aby sa tomu prispôsobil.

“Tam dolu” je to suchšie…

V prípade, že sexuálny život už dlhší čas absentuje, ďalším problémom, ktorý sa objaví najneskôr pri prvom ďalšom milovaní je to, že zrazu zistíme, že vagína je suchšia ako v časoch, keď sme mali pravidelný sex. Aj na túto skutočnosť treba myslieť zavčasu, a preto by nemalo ísť o žiadnu rýchlovku. V tomto prípade je najlepšia dlhá predohra a vhodný lubrikant.

Reakcie pri sexe môžu byť iné

Ak sme dlhší čas žili bez sexu, môže sa stať aj to, že nás prekvapí reakcia nášho tela pri milovaní – keď k nemu najbližšie dôjde. Možno zistíme, že orgazmus je oveľa intenzívnejší a dlhší ako to bolo predtým, ale výnimkou nie je ani to, ak sa dlhšie nedokážeme vzrušiť a oveľa dlhšie trvá, kým príde orgazmus.

Samozrejme, všetky tieto problémiky možno riešiť, ale je predsa len dobre, ak sme na ne pripravené a nezaskočia nás, ak sa po dlhšej sexuálnej pauze objavia…