Cvičenie pre lepší erotický život

Poznáte cviky pre lepšie vzrušenie? Na tieto nedopustíte!
Mnohé ženy sa sťažujú na to, že majú problémy so vzrušením a dosiahnutím orgazmu. I keď sa hovorí, že u ženy je to psychická záležitosť, nemusí to tak byť úplne vždy. Aj telo má čo robiť so schopnosťou vzrušiť sa a je mnoho najrôznejších faktorov, ktoré túto schopnosť  ovplyvňujú. Najdôležitejšie je jedno – nevzdávať sa a zabojovať! Ako? Napríklad našimi tipmi:

CvičenieKaždý pohyb panvou sa ráta
Platí zásada, že akýkoľvek pohyb, ktorý spôsobuje prekrvenie panvového dna a celej oblasti panvy je pre vzrušenie a lepší sexuálny život ženy prínosom. Takže, aj keď nemáte rady posilňovne alebo potenie sa v telocvični skúste tieto cviky, vaše telo sa vám odvďačí lepším prežívaním rozkoše a vzrušenia. Nehovoriac o tom, že novým prístupom k milostnému životu určite potešíte aj partnera.

1. Cvičenie s panvou
Vykročte jednou noho vpred tak, aby vaše prsty smerovali dopredu. Mierne ohnite kolená a zatlačte panvu vpred, až kým nepocítite napätie vo vašich bokoch, vydržte 30 sekúnd  a následne uvoľnite. Opakujte aj s druhou nohou vpred niekoľkokrát.

2. Mušľa
Každý pohyb, ktorým posilňujeme svoju panvu a zadoček, sa nám v spálni hodí. Ľahnite si na bok, nohy skrčte do 90 stupňového uhla s telom a opakovane pomaly dvíhajte vrchnú nohu.  Opakujte 25-krát na jednej a rovnako aj na druhej strane.

3. Kardio
To, čo je dobré pre naše srdiečko, je dobré aj pre naše vzrušenie v spálni. Pravidelným cvičením kardio posilňujeme svoje srdce a zvyšujeme kapacitu pľúc. Odborníci tvrdia, že takto sa dá zvýšiť aj mužská vytrvalosť v spálni. Okrem toho pravidelné cvičenie zvyšuje aj sebavedomie a zlepšuje náladu, takže sa budeme cítiť sexy. V každom prípade kardio je veľmi dobrým cvičením, ktoré pri posteľných hrách pomáha ako ženám tak, aj mužom.

4. Drepy
Aj obyčajné drepy sú skvelým spôsobom ako si vylepšiť sexuálny pôžitok. Nútia nás pracovať so zadočkom, stehnami, ale aj so stabilitou a rovnováhou, čo spôsobuje, že do cvičenia zapájame maximum svalov – i tie, ktoré sú dôležité pre našu rozkoš. Veľmi dobrým cvikom je aj cvičenie, či sedenie na nestabilnom povrchu.

5. Zdvíhanie panvy
Ľahnite si na chrbát, skrčte kolená smerom hore, šľapy sa pod zadkom dotýkajú zeme. Zdvíhajte panvu tak, aby lonová kosť vystúpila hore a následne uvoľnite. Opakujte niekoľkokrát denne alebo aspoň každý druhý deň, posilníte si svaly panvového dna a tým zabezpečíte lepší prietok krvi, teda aj väčšie vzrušenie pri sexe.

6. Kegelove cviky
Tieto cviky sú už ospevovanou klasikou, napriek tomu ich niektoré ženy stále nepoznajú. Ich výhodou je, že sa dajú cvičiť kdekoľvek, pretože to, že práve cvičíme, nikto nespozoruje. Tieto cviky pracujú so svalmi panvového dna, ktoré sa zvierajú a uvoľňujú aj pri orgazme. Naučíme sa ich jednoducho – stiahneme svaly, ako keď chceme stopnúť močenie a následne ich uvoľníme. Keď budete denne cvičiť s týmito svalmi desať – dvadsať krát pocítite nielen zlepšenie vo vnímaní sexu, ale aj intenzívnejší orgazmus.

-sz-