Kľúč k lepšiemu intímnemu životu v manželstve

Neklape vám to tak, ako by ste chceli? Naplánujte si sex!

Keby vám niekto pred rokmi povedal, že sa dostanete do situácie, keď váš sex s manželom, či partnerom bude horší než zlý, možno by ste neverili. Žiaľ, je to tak veľmi často. Po skvelých rokoch príde stereotyp, nuda, nové povinnosti okolo detí a domácnosti a spoločné intímne chvíle sú neraz odstavené na vedľajšiu koľaj. V každom prípade, nepodliehajte panike, vždy ja nádej!

intímnemu životu

Môže pomôcť plánovanie?

Plánovanie sexu vyznieva ako presný opak tomu, čo sme chceli. Čo už je na takomto sexe vzrušujúce, povzbudzujúce, fascinujúce? Veď je to znie ešte horšie ako situácia, do ktorej sme sa dostali – raz za mesiac krátky sex vždy v rovnakej polohe. Zvyčajne večer sme už unavení, vyčerpaní z celého dňa a jediné, po čom túžime, je spať. Nečudo, že sexuálny život začína stagnovať, respektíve je niekde inde ako by sme si na začiatku vzťahu želali. I keď to znie zvláštne, práve v týchto momentoch môže pomôcť plánovanie intímnych chvíľ.

Dohodnime si deň i hodinu

Skúsme na začiatok dohodnúť si s partnerom deň a hodinu, kedy sa budeme venovať jeden druhému. Čas si vyberme tak, aby nám nič doň nemohlo vojsť a ostatné povinnosti prispôsobme. Ospravedlnenia nie sú prípustné. Vyhneme sa tak nikdy neuskutočneným milostným hrám z dôvodu, že vtedy keď chce jeden, nemá čas druhý a naopak. Uvidíte, že i keď sa plánovanie môže zdať úplne neprirodzené, v konečnom dôsledku je v prospech vás.

Povedzme mu, čo očakávame

A nech svoje očakávanie prezradí aj on. Sadnime si, porozprávajme sa o tom, ako si v budúcnosti predstavujeme manželstvo, ale i sexuálny život. Je mimoriadne dôležité vedieť sa o sexe rozprávať, nielen ho robiť. Ak máme problém s partnerom nadviazať komunikáciu na citlivú tému, vyberme sa spolu na prechádzku. Počas chôdze to pôjde lepšie. Pri pohybe sa jednoduchšie otvoríme a ľahšie vyjadríme i spracujeme svoje pocity.

Definujme si znamenia

Ak sa nám nedarí nájsť s partnerom spoločnú sexuálnu nôtu, dohodnime si signály – znamenia, ktoré budú značiť, že by sme sa s partnerom rady pomaznali, milovali. Sú to malé gestá, ktoré majú veľkú výpovednú hodnotu a toho druhého nielen informujú o našom prianí – či nás o jeho, ale aj správne naladia. Navyše, ušetria slová, dohady, nedorozumenia, čas…

Takýmto znamením môžu napríklad byť:

* zapálená sviečka v spálni,

* čokoládový bonbón alebo kvet na vankúši,

* nalepovacie šípky s odkazmi, ktoré vedú na jasné miesto,

* sexi oblečenie,

* špeciálne dotyky, zmenený tón hlasu,

* kódové slová, ktoré môžete použiť kdekoľvek – napríklad aj v SMS správe.

Dohodnime si dni iniciatívy

Intímny život mnohých párov troskotá na tom, že ani jeden z partnerov nie je dostatočne iniciatívny, respektíve sex iniciuje vždy len jeden, čo ho určite nemôže baviť večnosť. V takýchto prípadoch je skvelé, keď  si pár rozdelí dni v týždni. Napríklad, dohodnú sa, že v nedeľu, v pondelok a v utorok bude prejavovať iniciatívu on, v stredu, štvrtok, v piatok ona. Samozrejme, nemusí to byť každý deň. Sobotu si môžu ponechať ako deň ľubovoľných variácií. Po troch až šiestich mesiacoch takéhoto fungovania by mal náš sexuálny život nadobudnúť podstatne lepšie rozmery ako predtým.

-sz-

Save