Manželstvo – Štyria naj strašiaci pre mužov

Manželstvo: Prečo sa ho boja?

Všetko vám vo vzťahu klape, vy už aj pomýšľate nad manželstvom, ale on sa do toho nejako nemá? Vôbec to nemusí byť tým, že by to s vami nemyslel vážne. Možnože má len obavy. Čo-to počul od svojich ženatých kamarátov, kolegov, a okrem toho sa o manželstve šíri nejedna nepríjemná fáma. Server womensday.com zostavil zoznam najčastejších obáv a strachov, ktoré mužov odrádzajú od manželstva. Možno sa niektoré z nich týkajú aj toho vášho:

Manželstvo

Už nebudú prví

Manželstvo nemá ďaleko založenia rodiny. S tým súvisia deti, starostlivosť o domácnosť, koníčky budú odsunuté na vedľajšiu prácu a neodbudne ani práce v práci. Krásne dni plné vášne, relaxu vo dvojici, či romantických prechádzok sa stanú minulosťou, jednoducho už nebude na ne čas. Žena bude mať viac práce s deťmi a domácnosťou a čaro medových týždňov vyprchá. Je logické, že mužovi pribudnú tiež iné funkcie a žena sa mu už nebude môcť tak venovať ako kedysi. Na prvé miesto sa dostanú deti. Muži by však v žiadnom prípade na ne nemali žiarliť, nie sú to ich sokovia, ale potomkovia. Pomôcť vzťahu sa dá aj v tejto pokročilej fáze. Stačí, ak si na seba s manželom urobíme každý deň aspoň polhodinku čistého času – teda  bez detí. Môžeme v pokoji riešiť aj každodenné problémy, ale najmä venovať sa sami sebe.

Stanú sa terčom ohovárania

Nejedna rodina je príkladom – stretne sa manželka s kamarátkou a o čom sa najčastejšie spolu bavia? O tom, akí sú ich manželia. Mnoho mužov rieši podstatné veci a problémy so ženami, my, priznajme sa, neraz radšej s kamarátkami, najmä, keď sa týkajú našich vzťahov. Muži toto nikdy nedokážu pochopiť. Nakoniec, nie je to až také čudné: otvorenosť, úprimnosť a komunikácia hrajú v manželstve kľúčovú úlohu. Ako si získať jeho dôveru? Jednoducho, aspoň z času na čas sa mu zdôverme a preberme svoje pocity, stavy, myšlienky, problémy s ním. Posliníme tak vzájomnú dôveru.

Manželstvo

Aby ste neboli ako jeho matka

Muži majú pred matkami rešpekt, a to nielen v tom pozitívnom zmysle. Obávajú sa, že keď sa my staneme matkami, zmeníme sa na akési divné stvorenia, ktoré už nebudú mať tie vlastnosti, ktoré na nás milovali. Boja sa, že nás manželstvo zmení a začneme sa správať ako jeho matka. Čo s tým? Požiadajme ho, nech nás vždy upozorní, keď mu budeme pripomínať jeho matku.

Málo sexu

O manželstve sa traduje, že so sexom to pomaly každý spoločným rokom ide dole vodou. To je ďalšia vec, ktorej sa muži obávajú. Strata príťažlivosti, sex ako rutinná záležitosť alebo život bez sexu, sú jedným z najväčších strašiakov takmer každého muža. Je pravdou, že manželstvo môže v nás podporiť lenivosť, ktorá má na sexuálny život negatívny vplyv, ale ešte horším zabijakom sexu je stereotyp, tiež každodenné problémy, práca, stres. Môže sa ľahko stať, že prestaneme mať sami na seba čas, a tým pádom upadá aj náš ľúbostný život. Žiaľ, sexuálny život je súčasťou každého kvalitného vzťahu. Ak sa nám rúti do zabudnutia, snažme sa ho oživiť.

Toto sú štyri najzákladnejšie body, ktorých sa naši partneri boja. Okrem toho, majú strach, že prídu o svoje koníčky, že ho budete chcieť zmeniť alebo, že ho budete sekírovať. Nelákavá predstava, však? Je na nás, aby sme ich ubezpečili, že to tak nebude. Samozrejme, najlepšie sú činy, nie slová.

Save

Save