Mužské pasce

Už dávno vieme, že muži hovoria svojou vlastnou rečou. Muž je muž a žena je jednoducho iná. Je vedecky dokázané, že muži a ženy inakšie zmýšľajú a väčšinou aj konajú. Keď som si lepšie pozrela výsledky viacerých výskumov partnerského vzťahu, až som sa začudovala, že si k sebe vieme verbálne nájsť spoločnú cestu.

MužskéVeľmi ma v poslednom období pobavil oficiálny preklad najčastejšie používaných mužských fráz. Dúfam, že vás pobavia a keď náhodou nájdete povedomé vety, tak mi odpíšte ako takéto situácie riešite vy, alebo dajte typ ostatným čitateľkám, ako na ne najlepšie reagovať.

„Tvoja priateľka je naozaj milá …“ = vedel by som si s ňou predstaviť aj iné veci
„Ostaňme priateľmi !“ = a občas by sme sa mohli spolu aj
„Urobme si príjemný večer“ = pivo, čipsy – finále futbalových majstrovstiev
„Miláčik nie si unavená ?“ = Dúfam, že nie ! Mám strašnú chuť na poriadny sex
„Voláme si …“ = dúfam, ži mi nikdy nezavolá
„Je ti niečo ?“ = neotravuj ma zbytočnými diskusiami
„Ah…, fakt dobre vyzeráš“ = to snáď nie, čo si si zas dorobila s tými vlasmi
„Som citovo založený“ = ale proti občasnej „rýchlovke“, nič nenamietam

Nič vám to nepripomína ? Dovolila by som si nadviazať na mužské správanie, ktoré nás privádza, najmä ak sme v spoločnosti, do „tichého údivu“ : Typický muž, udáva tému konverzácie, jeho zovňajšok je taký vyšperkovaný ako jeho záujmy. Z pohľadu našich priateliek je to jednoducho „ozajstný, pravý muž“ a podaktoré nám tíško závidia.
Keď sme však sami, už dotyčný nenesie meno „Bond, James Bond“ – ale „Jozef Novák“. „Jožko“, má doma namiesto obleku oblečené joggingové nohavice a rozgajdané tričko a namiesto toho, aby nás pozval niekde na víkend, tak „sa vála“ na gauči a v ruke „stíska“ diaľkové ovládanie. Najlepšie v štýle Fantozzi – to aby stihol skutočne všetko.
Ako je to možné, že si vždy vyberieme mužov, ktorí na nás skutočne nemajú, alebo pre ktorých znamenáme len dočasné spestrenie voľných chvíľ ? Na vine je príroda a mužské pasce, do ktorých veľmi rýchlo spadneme, ak si nedáme pozor. Avšak spomenuté pasce sú svojím spôsobom, našimi vlastnými.

„Chceš to predsa takisto ako ja“ – svojimi perami a dotykmi skutočne vykazuje prvotriedny výkon. My zaujímame pozíciu, v ktorej pocítime skôr bolesti chrbta, než rozkoše – on mimochodom tiež, čo si však nikdy neprizná. Ak áno, tak len v anonymnej štatistike, ktorú som si samozrejme prezrela, výlučne z „profesionálnych záujmov“ : Väčšina mužov uprednostňuje pohodlie a klasickú misionársku polohu.
Chcem sa s tebou znova stretnúť – počas noci „plnej rozkoše a vášne“ to síce myslel úplne vážne, ale už o siedmej ráno na to celkom zabudol. To preto, lebo mužská sexualita ešte stále žije v časoch doby kamennej a muži sa najradšej vidia v úlohe neodolateľného lovca.

Vernosť je pre mňa to najdôležitejšie ! Áno, to myslí úplne vážne – má však na mysli, našu neobmedzenú lojalitu. Až 89% mužov tvrdí, že ak si sľúbite vernosť, zostanú naozaj verný. Avšak často v pevnom, partnerskom vzťahu snívajú o inej.. Nemáme im však čo vyčítať, pretože z času na čas, to robíme aj my. Čo nie je zakázané je predsa povolené!.