Naučte svojho partnera nežiarliť

Žiarlivosť je jedným z problémov, ktoré môžu ohroziť vzťah natoľko, že nevydrží a partneri sa rozídu. Hovorí sa, že kto nežiarli, neľúbi. Je v tom, samozrejme, veľa pravdy, ale predsa len treba myslieť viac na porekadlo – všetkého veľa škodí. O žiarlivosti to totiž platí určite niekoľkonásobne. Žiadna žena nechce byť vypočúvaná a sledovaná, pretože pocit, že vám partner neverí a upodozrieva vás z toho, že niektorým mužom venujete napríklad viac úsmevov, ako si to želá on, môže byť hotovým peklom!

nežiarliťVychovajte si svojho priateľa či manžela tak, aby vedel, že nemá dôvod žiarliť na žiadneho z vašich kamarátov či kolegov. Na otázky typu: Kde si bola? Kto bol ten šarmantný muž, ktorý ťa odprevadil domov? Naozaj si bola na porade? sa neodpovedá najľahšie. Tušíte, že po vašej odpovedi môžu prísť ďalšie otázky. Ale popremýšľajte, či nedávate partnerovi veľa príležitosti na to, aby si domýšľal to, čo nie je pravdou. Žena nemôže byť viazaná len na svojho partnera, potrebuje slobodu a veľa kamarátov opačného pohlavia. A to by mal chápať aj každý muž. Nejedna žena, zatajuje mužovi aj obyčajné posedenie na káve s kamarátom, len aby nežiarlil a nerobil zbytočné scény. A tu potom vznikajú ďalšie problémy. Skúste mužovi hovoriť všetko a úprimne povedať pravdu. Ak bude žiarliť neoprávnene, vysvetlite mu, že na to nemá dôvod. Nie je ťažké naučiť partnera žiť s tým, že venujete čas aj iným mužom a že to nie je nič, čo môže ohroziť vašu lásku. Skúste ho raz zobrať na stretnutie s kamarátom a popri debatách o to, čo vás s ním spája, povedať mu viacero viet, ktoré sa vášmu manželovi budú dobre počúvať. Povedzte mu, aká ste šťastná žena, ako si vážite svojho partnera, ako hravo riešite vy problémy, ktoré spomenie on. Dajte mu najavo, že je to muž, ktorým sa chcete iným mužom chváliť. Verte, že to zaberie! Ku kamarátstvu patria aj objatia a bozky. Ak vás partner upodozrieva, že sú príliš vášnivé, využite príležitosť ukázať mu, ako sa zvítavate s kamarátkami, nech vidí, že v tom nie je rozdiel. Kamarátov si proste vážite a máte ich radi bez vnímania pohlavia.

Nezabudnite aj vy dopriať partnerovi pocit, že má právo na stretnutie s kamarátkami a nerobiť z pracovného stretnutia s kolegyňou hneď príležitosť na neveru. Je pravdou, že veľa mužov sa prispôsobuje žiarlivým partnerkám a neprichádza do úvahy pre nich ani stretnutie s kamarátkami, ale nie je to správne. Aj kamarátky ho chcú mať niekedy pre seba, pretože ich spája niečo, robí život popri láske dvoch ľudí bohatším. Riskovať, že sa rozhodne nájsť si inú partnerku, ktorá mu dopraje viac slobody, sa vám neoplatí!

-mf-