Nebojte sa obťažovania – 1.časť

1.časť: Niečo tu predsa len nesedí…

V posledných dňoch sa strhla priam lavína obvinení zo sexuálneho obťažovania v USA. Nemohli ste si to nevšimnúť. Sú toho plné noviny a aj naše časopisy sa rady na tej hostine popasú. Akurát, že tu mnohé nesedí

obťažovania

❤️ obvinenia sa týkajú údajných obťažovaní, ktoré sú 30-40 rokov staré a teda nedokázateľné

❤️ vybranú obeť stačí osočiť na Twitteri a médiá to preberajú aj s plným menom ako už „jasnú vec“

❤️ obvinenia sú také vágne, že nad tým ostáva rozum stáť: môže ísť dokonca o to, že muž pomohol žene do kabáta, či, že jej otvoril dvere a dal prednosť!

❤️ napriek tomu, že sa tieto obvinenia nedokážu, nasleduje mediálny lynč; v tom sú Američania experti od čias Divokého Západu…

❤️ takýto mediálny lynč vedie k ostrakizácii – čiže vybraná obeť je vyvrhnutá zo spoločnosti. Bez rozsudku a aj bez čakania naň je vyhadzovaná z čestných funkcií a členstiev.

   To vyhadzovanie došlo tak ďaleko, že bez dôkazu, že sa naozaj niečoho dopustil, bol herec Kevin Spacey vymazaný z už dokončievaného filmu a jeho mega-úspešný seriál „Domček z kariet“ zastavený. Pritom jedno z bradatých obvinení spred 30 rokov bolo od neúspešného herca, ktorý toho mega-úspešného obvinil, že mu pri nácviku scény, kde mal ten mega-úspešný toho druhého zvádzať, položil ten mega-úspešný obviňovateľovi ruku na stehno?! Typické však je, že len čo sa nájde takáto lákavá obeť, už sa ako sršne objavujú ďalší s rovnako vágnymi obvineniami.

   A to by sme neboli v Amerike, keby aj z tohto sa ktosi nepokúsil upliesť bič v podobe šou! A tak tvorcovia nekonečného krimi-seriálu „Zákon a poriadok“ ohlásili pohotovo na rok 2018 novú epizódu, ktorá sa „bude zaoberať opakovanými prípadmi sexuálneho obťažovania v šoubiznise“.

Festival bizarností pokračuje…

   Uveďme si názorný príklad. Dnes 30-ročná Rozi Corriganová obvinila v týchto dňoch bývalého prezidenta Busha St., že sa pred štrnástimi rokmi (?!) ako 79-ročný pri spoločnom fotení dotkol jej zadku??? A to sa fotili aj s jej mamičkou! Rozi vraj utrpela „šok“, lebo vraj bola „ešte dieťa“. A teraz pomaly:

❤️ toto je klasicky nedokázateľné obvinenie s „ujmou“ ,nad ktorou by sa v civilizovanej Európe sudca pousmial a sudkyňa pokrútila hlavou

❤️ nikto, okrem „obťažovanej“, nič také nemôže potvrdiť

❤️ neviem ako vy, ale ja si nedokážem predstaviť, čo by mohol mať takýto starec z toho, že chytí mladé dievča za zadok, no ale aj keby, tá reakcia „dieťaťa“ Rozi je priam hysterická

❤️ snaživým reportérom sa podarilo „vypátrať“ až sedem príslušníkov rodiny (prvá bola mamička), ktorým o tomto údajnom obťažovaní Rozi povedala, a tí si to celé tie roky držia v hlave, ako „horor“ (to sú slová Rozi)

❤️ jeden z nich vyhlásil, že kamarátka tej kamarátky menom Rozi mu to ako tretej osobe vraj tri roky po údajnom čine hovorila „opakovane“ (čo asi má naznačiť, že tak Bush St. virtuálne opakovane plieskal Rozi po zadku) až z toho bola „veľmi šialená“ („very mad“)

❤️ Rozi tvrdí, že v šestnástich bola dieťa; pritom vo väčšine Európy sú v tomto veku považovaní jedinci za dospelých a schopných napríklad voliť a aj zodpovedať za svoje činy; súd vo Francúzsku zvažoval v týchto dňoch dokonca sexuálnu zrelosť u dievčat už od trinástich rokov (?!).

Túto absurditu prebrali pohotovo aj iné „hrdinky“, lebo sa nedá dokázať a ľahko sa ňou vydiera. Ťažko neuveriť, že celá tá lavína bizarných obvinení nie je koordinovaná (v niektorých prípadoch sa dokázalo, že aj platená) z feministickej centrály.

Utrpel šok, lebo uvidel Mariah Carey v negližé!

   Môžeme sa len dohadovať, čo vedie rôzne ženy a už aj mužov, aby sa vrhli na tých najúspešnejších mužov a ženy Spojených štátov s často absurdnými obvineniami. Jedno z vysvetlení spočíva v americkej záľube v akýchkoľvek žalobách s nádejou na slušné peniaze získané tak „mimosúdnym urovnaním“. Tu je príklad:

   Michael Anello, bývalý šéf bezpečnostnej služby svetoznámej speváčky Mariah Carey, v týchto dňoch požaduje „bolestné“ 221 329,51 dolárov a k tom ešte extra sumu 511 000 dolárov. A, pozor, zvážte, čo speváčka „spáchala“:

   „Počas cesty do Cabo San Lucas požiadala Mariah svojho super-ochrankára, aby prišiel do jej hotelovej izby a odniesol nejaké batožiny. Keď prišiel do jej izby, mala na sebe priehľadné negližé, navyše roztvorené. Vraj sa pokúsil odísť, ale trvala na tom, aby odniesol batožinu. Pripustil, že k fyzickému kontaktu nedošlo. Batožinu odniesol…“

   Dobre čítate, super-chlapákovi stačil len ten pohľad, aby utrpel trvalý šok, z ktorého ho vyliečia len tie státisíce dolárov.

Viac sa o tom dočítate TU:

A čo si o tom myslíte vy? Nie je to skôr naopak? Muži vraj dnes už nelovia…

Gustáv Murín

http://gumurin.blog.pravda.sk/2017/11/27/lavina-sexualnych-obvineni-nieco-tu-nesedi/

(Pokračovanie nabudúce)