Nebojte sa obťažovania – 2.časť

2. časť: Bolo by to smiešne, keby to nebolo smutné

Civilizovaná Európa sa má na rozdiel od Divokého Západu na pozore pred pochybnými obvineniami medzi ženami a mužmi. Profesor Peter Brooks z Univerzity v Yale opisuje v knihe „Troubling Confessions: Speaking Guilt in Law and Literature“ celú škálu nátlaku zo strany vyšetrovateľov i verejnosti.

Údajné obete majú až 25 odborne spočítaných dôvodov (žiarlivosť, milenecká hádka, žiadosť o legálny potrat, nájdenie otca pre vyživovanie dieťaťa, pohlavné ochorenie…) na falošné obvinenie. Populárna ruská autorka detektívnych románov Alexandra Marinina pôsobila pôvodne ako kriminalistka.

Zo skúsenosti hovorí:

„Šokovalo ma zistenie, aké veľké množstvo mladých mužov bolo odsúdených pre neuskutočnené znásilnenie, ako skutočné obete ich bývalých mileniek, či ich rodičov. Súčasné zákony robia takúto pomstu ľahko dostupnou. Bolo mi tých odsúdených veľmi ľúto…“ Našťastie, do tejto nerovnovážnej diskusie už zasiahla veda.

Vďaka analýze DNA boli v USA prepustené už desiatky krivo obvinených mužov, z ktorých niektorí už čakali na popravu! Preto sa feministky, ktoré stoja za celou kampaňou najnovších obvinení z „obťažovania“, vzdali pôvodnej tézy jednej z ideologičiek feminizmu Marilyn French, „Všetci muži sú znásilňovači a to je všetko, čo sú“.

Znásilnenie totiž už dávno pred feministkami každá civilizovaná spoločnosť odsúdila a štatistiky o tomto zločine, ako aj odborné štúdie, dokazujú, že ide o marginálny jav vzhľadom k ostatnej kriminalite. Navyše sa dá presne dokázať alebo vyvrátiť, takže feministické štatistiky sa ukázali ako falošné. Tak teraz prišli s „obťažovaním“ po 30-40 rokoch, ktoré sa nedá dokázať, ale dá sa škandalizovať. A tak sa harašiaca kampaň v týchto dňoch vrátila späť v podobe úplnej frašky!

Kevin Spacey v tom nie je sám…

A ide doslova o život. V psychóze lynču dochádza k nenapraviteľným škodám. Alebo si snáď niekto myslí, že Kevin Spacey ešte niekedy dostane šancu pokračovať vo svojej hviezdnej hereckej kariére? Ide doslova o šokujúce zvraty života, ako kedysi za komunistickej vlády (mimochodom, komunisti sú vzorom feministiek a ony ich obetavými nasledovníčkami). 

V týchto dňoch bol prakticky na hodinu vyhodený moderátor populárnej „Today show”, televízie NBC, Matt Lauer. V pondelok večer na neho napísala kolegyňa udanie a v stredu už bolo po jeho hviezdnej kariére. Keďže udanie tej kolegyne o „nevhodnom chovaní“ nebolo zverejnené, na lynč nachystané médiá sa pohotovo postarali o nasledujúce „argumenty“: Lauer za tento rok štyri krát kohosi spovedal vo svojej show na tému obťažovania a hoci chválil odhaľovačov, dovolil si aj smrteľný hriech – žartoval! On, ktorý bol platený za to, aby jeho show bola zábavná, na tú zábavu doplatil. A nepomohlo, že sa (tak ako kedysi pri komunistických čistkách) vehementne zaprisahával vernosťou feministickej ideológii.

Odteraz si už nikto nemôže byť istý…

Asi naozaj ľahkovážne nečítal ich základné spisy, inak by vedel, že: „Vstúpiť do vzťahu s mužom, ktorý sa úplne a verejne vzdal svojej mužskej roly, môže byť stále riskantné. Ale vzťah s mužom, ktorý prejavil čokoľvek menej, je samovražda“ (Ti-Grace Atkinsonová). Feministky, ako všetci „revolucionári“, sa berú smrteľne vážne. A humor je im automaticky odporný. Veď aj preto sa pustili u nás do pána Júliusa Satinského kvôli jeho poznámkach o „čučoriedkach“. Na jeho šťastie, zomrel skôr, než by mu naozaj citeľne ublížili. Ale hviezda NBC Lauer je odrovnaný do konca života. A presne v duchu obetí komunistických čistiek aj on narýchlo vyhlásil, že sa bude kajať. A nie je jedinou obeťou tejto kampane, kde ide o to detronizovať, škandalizovať, ponížiť a existenčne zničiť tie najväčšie mužské celeberity nielen filmového priemyslu, či show-biznisu, ale aj politiky. Aby bolo jasné (tak ako za Stalina), že odteraz sa už nikto nemôže cítiť istý pred takým smrtonosným útokom.

A tak už boli obvinené také osobnosti ako Dustin Hoffman (za údajný „čin“ spred polstoročia!), John Travolta (vraj mal sexistické narážky k dvom masérom), ale aj mladú speváčku obvinila jej lesbická priateľka zo „sexuálneho nátlaku“ a k tomu celý zástup politikov, ku ktorým v týchto dňoch pribudol už aj prezident Trump! Ten si to vyslúžil za to, že sa zastal ultra-konzervatívneho kandidáta na senátora Moora. To je ďalší prvok kampane – kto si trúfa s lavínou vágnych obvinení nesúhlasiť, vzápätí je terčom útokov. 

Keď “hrdinky” odhaľujú sexuálnych predátorov na twitteri…

Biely dom odpovedal: „Tieto falošné tvrdenia, ktoré boli vo väčšine prípadov očitými svedkami úplne spochybnené, boli vlani úspešne riešené a americkí ľudia vyjadrili svoje rozhodnutie rozhodujúcim víťazstvom (v prezidentských voľbách). Načasovanie a absurdita týchto falošných tvrdení potvrdzuje politické motívy za nimi.“

Aby absurdita slávila triumf, v amerických liberálnych médiách tieto osoby oslavujú ako „hrdinky“, ktoré vraj takto twitterovo odhaľujú sexuálnych „predátorov“.

Viac sa o tom dočítate TU 

Ako feministky klamú

Ani takáto kampaň-štvanica  by nebola účinná, keby išlo len o jednotlivé prípady. Veď feministkám ide o úplnú kriminalizáciu akéhokoľvek kontaktu medzi mužmi a ženami. Preto sa feministky už roky pokúšajú paušalizovať tie skutočné ojedinelé prípady zmanipulovanými štatistikami. Poznáme to aj u nás:

V roku 1999 feministky začali u nás s kampaňou, že každú desiatu slovenskú ženu týra jej manžel.

V roku 2003 spustili od začiatku klamlivú povestnú „tarabovskú“ kampaň, kde už mala byť u nás týraná každá piata žena, pričom citovali obecné celokontinentálne, nekonkrétne a teda zjavne nespoľahlivé štatistiky.

Dezinterpretovaný dotazníkový prieskum

To im však nestačilo, a tak koordinátorka uvedenej kampane Oľga Pietruchová v Nota bene č.18/2003 jasne napísala, že cieľom druhej časti kampane je „pritvrdiť v posolstve kampane“. A výsledok sa dostavil. Už o rok nám tie isté organizátorky nadšene oznámili, že napriek novým zákonom i aktuálnym opatreniam mala byť týraná už každá štvrtá žena! Iste netušili, že dotazníkovým kúzlením sa dá ísť ešte ďalej. V Rimavskej Sobote to dokázali (viď. Pravda, 22.10.2003). Dotazníkový prieskum sa im podarilo dezinterpretovať tak, že im vyšla dokonca už každá druhá žena v tomto regióne ako obeť domáceho násilia..

A tak si pani Pietruchová trúfa aj pri príležitosti najnovšej lavíny obvinení v USA prihriať polievočku, kde pôvodne rimavsko-sobotský balónik dezinformácie vydáva už za celoeurópsky fakt?! To by znamenalo viac ako milión dvestopäťdesiattisíc žien fyzicky napadnutých a teda neprehliadnuteľne ohrozených! A nikto si takúto zjavne klamlivú poplašnú správu nevšíma. A ani to, že čím viac feministky kričia, tým viac „obetí“ pribúda! Majú totiž, oprávnene, dojem, že im väčšina spoločnosti neverí – a tak „pritvrzdujú“ ako Pietruchová. Čo na tom, že lžami. Veď ide o posvätný cieľ vyhlásiť za potenciálnych kriminálnikov všetkých mužov. Poznáme to už z princípu „dedičného hriechu“, keď aj nenarodení podľa inej totalitnej ideológie – zhrešili…

Ako to dopadlo, sa dočítate TU

A čo si o tom myslíte vy? Nie je to skôr naopak? Muži vraj dnes už nelovia…

Gustáv Murín

(Pokračovanie nabudúce)