Neverte na protiklady ! Aspoň nie v sexe…

Ste milovníkmi pohody alebo vzrušenia?
I keď stará známa vetička „Protiklady sa priťahujú.” môže v niektorých prípadoch platiť, alebo ňou aspoň ospravedlňujeme, prečo sme sa dali do kopy s tým a tým mužom alebo i kamarátkou, zdá sa, že pokiaľ ide o sex, tieto slová neplatia. Tvrdí to i známy americký sexuológ Ian Kerner, ktorý sa neraz pre médiá vyjadruje aj k vzťahovým problémom svetoznámych celebrít.

protiklady

Máte spoločné chúťky?
Viete, čo je z pohľadu sexuológie pre kvalitu vzťahu dôležitejšie ako protiklady? Pravý opak – spoločné záujmy, spoločné aktivity a tiež spoločné túžby. Protiklady možno zohrávajú úlohu pokiaľ ide o vzhľad, často sa tmavým mužom páčia svetlovlásky a naopak, ale povahové a záujmové protiklady nemajú väčšinou veľa nádejí pre dlhodobý kvalitný vzťah.

Prečo nás to už nebaví?
Sexuológ Ian Kerner tvrdí o partnerskom sexe niekoľko zaujímavostí, ktoré nie sú väčšinou známe, respektíve ich nezvykneme hodnotiť, a niekedy ani si uvedomiť. Neraz sa potom čudujeme, že nám sexuálny život škrípe. Pozrime sa na to, čo môže byť príčinou:

Dve kategórie
Ľudskú spoločnosť je možné podľa postoja k sexu rozdeliť na dve základné kategórie: milovníkov pohodlia a milovníkov vzrušenia. Prvá kategória sa podľa odborníka najradšej miluje v pohodlí domova, v posteli a na podobnom bezpečnom mieste. Druhá kategória naopak vyhľadáva nebezpečné vzrušujúce miesta, často i kuriózne a ich sex je neraz veľmi spontánny a nečakaný.

Aký sex máte radšej?
Podľa agentúry Famous Ian Kerner k tejto téme dopĺňa: „Súložili by ste v stane uprostred hlbokých lesov alebo dávate prednosť luxusnému čalúnenému gauču v teple domova?” Odpoveď na túto otázku definuje sexuálny typ človeka.

S kým je to najlepšie?
Vráťme sa však k spomínaným protikladom. Je jasné, že tí ľudia, ktorí milujú pohodlie, si veľmi neužijú s partnerom, ktorý miluje adrenalínový sex a, samozrejme, platí to aj naopak. Milovníci vzrušenia chcú skúšať stále niečo nové a milujú spontánnosť a nečakané výzvy, kým milovníci pohodlia vymýšľajú novinky v posteli len veľmi zriedkavo. Logicky si milovníci pohodlia užijú sex najlepšie s niekým podobným a tí, ktorí očakávajú večné vzrušenie, si zase najlepšie užijú s partnermi, ktorí vedia dodať sexu adrenalín.

Po vášnivom začiatku
„Čo sa stane, keď sa stretne milovník pohodlia s milovníkom vzrušenia? Nie je to zvyčajne problém vtedy, keď ide o novú lásku. Avšak akonáhle opadne hormonálny výbuch zamilovanosti, naraz sa na nového partnera pozriete a poviete si: ,Ale nie, zase zozadu?´,” vysvetľuje Ian Kerner. Nuž, čo, nie je to podobne aj u vás? Alebo v opačnom garde?

Poznáte ho?
Ian Kerner, PhD. je autorom mnohých obľúbených príručiek, ktoré majú pomôcť ľuďom zlepšiť nielen sexuálny život. Sexuológom sa stali i preto, že mal vlastnú skúsenosť so sexuálnou disfunkciou a rozhodol sa pomáhať ľuďom s podobnými problémami. Často býva hosťom v rôznych televíznych reláciách. Okrem klasickej práce sexuológa prednáša na celonárodnej úrovni na rôzne témy dotýkajúce sa sexu a vzťahov. Je certifikovaným zástupcom Americkej asociácie sexuálnych pedagógov, poradcov a terapeutov, členom Americkej asociácie manželských a rodinných terapeutov a ďalších. Narodil sa v New Yorku, kde žije spolu so svojou ženou, synom a psom.

-sz-