Osem spôsobov ako alkohol ničí sex!

Alkohol a milovanie? To nie sú kamaráti!

Väčšina párov si na začiatku svojho vzťahu dopraje na „osmelenie“ pohárik – dva alkoholu. Niektorí aj viac, čo, samozrejme, vôbec nie je výhrou, skôr naopak. I keď môže byť prvá sexuálna skúsenosť s novým partnerom do istej miery aj stresujúcou záležitosťou a potrebujeme si dodať odvahu, ak zvolíme ako cestu k nej alkohol, môžeme byť sklamaní.

 

Hovorí sa, že jeden – dva poháriky nám pomôžu uvoľniť sa, ale pozor viac už môže len a len uškodiť. A to nemyslíme teraz vaše celkové zdravie, ale aj samotný sexuálny zážitok.

alkohol ničí sex

Pozrime sa teda na to, ako a prečo alkohol ničí sex a nie je dobrým spoločníkom:

1. Tlmí náladu

Aj keď sa nám zdá, že sa nám chce zrazu tancovať a máme veselú náladu, alkohol je v konečnom dôsledku depresívny. Pohárik alebo dva vína pri večeri nás môžu uvoľniť, ale viac alkoholu nám spôsobí akurát veľký pokles nálady. Možno nie hneď, ale po čase určite.

2. Znižuje sexuálnu túžbu

Spočiatku môžeme mať pocit, že máme väčšiu chuť na sex, ale to je tým, že padajú zábrany a nie tým, že by sa zvýšilo naše libido. Jeden drink, samozrejme, neuškodí, ale viac štyri a viac už určite. Samozrejme, každý znesie iné množstvo alkoholu, schopnosť vzrušiť sa alebo udržať erekciu však u každého postupne klesá.

3. Znecitlivie nás

Zručnosti v eksovaní tvrdého alkoholu rozhodne do predohry nepatria. Ak sme si na spríjemnenie večera vybrali ako spoločníka okrem partnera aj tvrdý alkohol, tak sa môžeme tešiť na to, že onedlho náš mozog prestane komunikovať s našim ostatným telom tak ako zvyčajne. Preto aj bolesť menej cítime. A samozrejme, prestaneme vnímať nielen nepríjemné, ale aj príjemné dotyky a kontakty vôbec.

4. Sťažuje schopnosť dosiahnuť orgazmus

Alkohol otupuje pocity, a preto ženy i muži pod vplyvom alkoholu ťažšie dosiahnu orgazmus. V prípade mužov, ktorí zvyknú veľmi rýchlo ejakulovať to môže byť výhodou, ale zase treba poznať mieru. V prípade žien ide takmer vždy o zbytočný problém navyše. Po viacerých pohárikoch môže byť orgazmus vopred zažehnaný.

5. Ničí sexuálny život celkovo

Pravidelná konzumácia alkoholu znižuje našu spokojnosť so sexuálnym životom, alebo ho ničí úplne. Tí, ktorí pravidelne pijú sú všeobecne menej spokojní so svojim sexuálnym životom ako abstinenti, respektíve občasní konzumenti alkoholu. Kvalita ich sexuálneho života nie je už znížená len po konzumácii alkoholu, ale stále. Niet čo závidieť!

6. Zhoršuje vlhčenie

Máloktorá zo žien vie, že keď sme pod vplyvom alkoholu dochádza k zhoršeniu zvlhčovania pošvy. Milovanie bez optimálneho zvlhčovania nie je rozhodne príjemné. Takže, ak sa chceme vyhnúť bolestivosti a nepríjemným pocitom, mali by sme sa vyhnúť aj alkoholu, aspoň jeho nadmernej konzumácii.

7. Znižuje hladinu testosterónu

Testosterón je pre mužov palivo, ktoré im dáva zdravú erekciu a sexuálny drive. Keď muž vypije viac alkoholu, jeho telo produkuje menej testosterónu.

8. Nadhodnocuje naše očakávania

Pod vplyvom alkoholu máme až nerealistické očakávania a predstavy o tom ako strávime noc. Myslíme si, že to bude tá naj zo všetkých nocí, že budeme mať najúžasnejší sex v živote. Nuž, je jasné, že ak ledva stojíme, realita bude podstatne iná. Pocítime sklamanie, aj keď úplne neopodstatnené. Je nám to treba?

– sz –