Rýchlik alebo vytrvalec?

Aké to bude?

Ideme spolu do postele. Prvýkrát. Aj keby sme pred tým vystriedali mnoho partnerov, každý „prvýkrát“ nás znepokojí. Aké to bude? Čaká nás láska ako hrom, alebo to bude na jednu noc?

Rýchlik alebo vytrvalec

Búrka hormónov

Nič na svete nám nenarobí v živote väčší zmätok ako láska. Či sme feministky alebo žienky domáce, či máme sedemnásť alebo päťdesiat, ako náhle sa zamilujeme, reagujeme všetky rovnako. Zvýšená hladina hormónov, ten prudký nával testosterónu, adrenalínu, serotonínu a bohviečoho ešte, nie je možné ani pri najlepšej vôli zvládnuť s chladnou hlavou. Muž nášho srdca nám skríži cestu a my sa meníme na bezbranné bábky. Už len myšlienka na neho nám zrýchli tep. Chceme s ním tráviť každučkú minútu a čo i len krátke odlúčenie nám pripadá ako večnosť. Že vám sa to nestalo? Ani jeden jediný krát? Neverím.

 

Ak vám praje šťastie a ON vaše city opätuje, pomaly sa začnete zbližovať. Najprv je to len lákavá vzrušujúca hra, nevinné dobrodružstvo plné iskrivých dotykov a vášnivých pohľadov. Potom príde čas, kedy začne ísť do tuhého. Ten muž vás chce a vy jeho tiež…

A presne vtedy začne každá žena riešiť problém, kedy s ním má skončiť v posteli. Ísť na to hneď, keď prejaví záujem? Po týždni? Po mesiaci? Nepokazím niečo, ak budem povoľná? Neopustí ma ak si dám na čas?
„Že ja som s ním do tej postele šla!“ Aj skúsená a múdra žena si občas túto vetu povie. V snahe vyhovieť roztúženému partnerovi odloží zábrany aj spodné prádlo – a na druhý deň nemôže pochopiť, prečo jej nevolá a necháva sa zatajovať. Niečo sa pokazilo. Ale čo? Odpoveď na túto otázku nie je až taká zložitá, ako by sa na prvý pohľad mohlo zdať.

Muži, ktorí nás túžia dostať do postele sa delia na dve skupiny. Na takých, ktorí si chcú len povyraziť a po prvej premilovanej noci zmiznú ako rýchlik – a na tých, ktorý nestoja len o sex, ale aj o vzťah.

Rýchlik alebo vytrvalec

Ako ich rozoznáme? 

Pokiaľ nie sme zrovna zamilované tak, že nám mozog vypovie službu úplne, celkom ľahko. Muži z prvej skupiny idú okamžite na vec. Sotva to medzi vami zaiskrí, už vás ťahajú do požičaného bytu, na chatu, do hotela alebo niekam, kde si rýchlo a bez problémov vezmú svoje. Pamätajte si – keď vás muž chce dostať rýchlo do postele, ide mu väčšinou o jednu noc. Čím skôr mu vyhoviete, tým skôr stratí vaše telefónne číslo.

Nebojte sa preto, že urobíte chybu, ak mužovi svojho srdca nevyhoviete okamžite po prvom vášnivom bozku. Nemyslite si, že každému mužovi na svete ide len o sex. Pokiaľ o vás stojí, tak je na tom rovnako ako vy. Tiež sa mu rozklepú kolená vždy, keď vás zbadá. Túži po vás, to iste, ale má aj trému. Potrebuje si vás najskôr oťukať. Zoberie vás do kina, alebo na večeru. Rozpráva sa s vami, aby sa vo vás lepšie vyznal. Rieši podobnú dilemu ako vy. Bojí sa príliš ponáhľať, aby ste si nemyslela , že mu ide len o to jediné. A zároveň má strach so sexom vyčkávať, aby ste si nemyslela, že vás nechce.

Teraz vás určite napadlo, ako v stave úplnej zamilovanosti poznať, či vás má rád, alebo si chce iba užiť? Skúste na neho fintu, že ste po maličkej gynekologickej operácii a preto sa s ním nemôžete teraz milovať. Určite ho bude zaujímať, kedy budete v poriadku. Na túto otázku mu odpovedzte neurčito. Ak sa vyparí ako para nad hrncom, je nad slnko jasné, že išlo o „rýchlik.“ Nesmúťte. Síce ste o neho prišla, ale ušetrlila ste si citovú újmu.
Ak však v danej situácii povie, že to chápe a že je dôležitejšie vaše zdravie, má vás asi tento muž naozaj rád. Stopercentnú istotu nemáte nikdy, ale pokiaľ ide o sex – a on myslí v prvom rade na vás a až potom na seba, – čosi to vypovedá o jeho citlivosti. A medzi nami ženami, takí muži bývajú najlepší milenci, pretože im záleži na spokojnosti ich partnerky.