Sex a čokoláda prospievajú mozgu!

To, že skvelá kondícia mozgu súvisí s chutnými raňajkami, kvalitnou čokoládou a dobrým sexom,  potvrdila zaujímavá a rozsiahla štúdia amerických vedcov. Aby sme si však mozog udržali svieži a výkonný do vysokého veku, nemali by sme si myseľ oslabovať sledovaním hlúpych programov, či stretávaním sa s ľuďmi, ktorí sa stále sťažujú a bedákajú a zaťažujú nás svojimi  nekonečnými problémami. To by všetko by nás uvrhlo akurát tak do depresie. Mozgu prospejeme, ak sa budeme stretávať s priateľmi, ktorí majú zmysel pre humor a majú podobné záujmy ako my, ak sa budeme hrať s deťmi, či domácimi miláčikmi, budeme si čítať nahlas a vzdelávať sa. Samozrejme, dobré duševné zdravie a bystrá myseľ súvisí aj s potešením zo sexuálneho života a takisto aj od toho, čo jeme a pijeme.

Sex a čokoládaA aby sme ten život nebrali až tak príliš vážne, určite nezaškodí dopriať si aj potešenie v podobe dobrej čokolády a pobaviť sa na tom, prečo je vraj lepšia ako sex. Údajne jestvuje na to najmenej 10 dôvodov. Neveríte?  Prečítajte si a pouvažujte. Niečo na tom pravdy je…

10 x prečo je čokoláda lepšia ako sex?

  1. Môžete si ju dopriať aj v prítomnosti rodičov alebo šéfa.
  2. S čokoládou nemôžete otehotnieť!
  3. Môžete pred ňou hovoriť o manželstve bez toho, že by sa vydesila.
  4. Môžete ju mať ktorýkoľvek deň v mesiaci.
  5. Môžete si ju bezpečne užívať aj vtedy, ak riadite auto.
  6. Nikdy pre ňu nie ste príliš mladá, ani stará.
  7. Pred čokoládou nemusíte nič tajiť.
  8. Keď si dávate čokoládu, určite tým nikdy nezobudíte susedov…
  9. Čokoláda vás uspokojí vždy – dokonca aj vtedy, ak je mäkká.
  10. Pri čokoláde vôbec nezáleží na veľkosti. Vždy je dobrá.

Vravíte, že viete ešte o nejakých ďalších dôvodoch?  Zapojte sa do diskusie! Autora alebo autorku najzaujímavejšieho nápadu odmeníme.