Sexuálne vzrušenie

Ku ktorému typu patríte?

Nie všetky ženy prežívajú sexuálne vzrušenie rovnako, samozrejme, platí to aj o mužoch. Niektoré z nás dosahujú orgazmus ľavou zadnou, iné s tým máme trošku väčšie problémy. Rozdiely medzi nami a našou sexualitou nie sú však len v schopnosti dosahovať orgazmy. Nie ste spokojná so svojou vzrušivosťou? Poradíme vám, ako na to!

Sexuálne vzrušenie

Kam patríme?

Kanadskí sexuológovia tvrdia, že ženská sexualita je komplexnejšia ako mužská. Kvalitný pohlavný život môže mať každá z nás, ale je k tomu niečo potrebné. Čo? Nielen sa oň snažiť, ale aj najdôležitejšie je poznať svoju vlastnú sexualitu a identifikovať typ sexuálnej vzrušivosti. Ak sa nám podarí správne zaradiť k jednému zo štyroch typov, môže nám to skvalitniť sexuálny život a ľahšie dosiahneme orgazmus.

Štyri sexuálne typy

Doktorka Petra Zebroff z Vancouveru rozdelila ženy na štyri typy podľa sexuálneho vzrušenia. Sú to tieto typy: senzuálny (zmyselný) typ, kognitívny (myšlienkový) typ, intímny typ a príťažlivostný typ. Nie je to tak, že by sme sa narodili ako určitý typ a sme ním po celý život. Naopak, každá žena v priebehu svojho života prejde často každým z týchto typom. Svoju sexuálnu vzrušivosť meníme nevedomky na základe svojich skúseností – sexuálnych, ale aj životných, ale mení sa aj vekom. Nemusíme patriť vyhranene k jednému typu, ale mnoho žien sa nachádza medzi dvoma typmi.

Vrchol okolo štyridsiatky

K sexuálnemu vrcholu neraz dochádza až po 35 rokoch, často okolo štyridsiatky, keď je žena považovaná za zrelú. V tomto veku sa už zbavila ostychu pri sexe a vie sa uvoľniť, čo veľmi prispieva prežívaniu orgazmu a vzrušenia celkovo. Tiež v tomto veku dokážeme dávať viac najavo svoje túžby a predstavy. Dochádza k akémusi sexuálnemu oslobodeniu, vieme si vychutnávať aj erotické potreby a muži sa z našej otvorenej sexuality dokážu veľmi tešiť, čo tiež prospieva vzájomnému vzťahu.

Sexuálne vzrušenieRozoberme si teraz jednotlivé typy, ako ich vníma odborníčka:

1. zmyselný typ – ak patríme k tomuto typu, orientujeme sa na telo a pokiaľ ide o vzrušenie, sme závislé na zmysloch, na dotykoch, pachu a chuti. Vzrušuje nás hladkanie, vôňa a chuť mužského tela.

2. Myšlienkový typ – vzrušujú nás myšlienky a vlastná predstavivosť. Dráždia nás erotické predstavy, myšlienky, a tiež napríklad sledovanie porna. Pre takýto typ ženy sú veľmi dôležitými nástrojmi vedúcimi k vzrušeniu spomínané porno a fantázia. Pri sledovaní porna hrá nakoniec fantázia tiež dôležitú úlohu, pretože si predstavujeme seba v úlohe herečky.

3. Intímny typ – tento typ potrebuje na vzrušenie intenzívne prepojenie s partnerom. Vzrušujúci preň je už len samotný fakt, že zdieľa vzrušenie s partnerom a i to, keď vie, že partnera priťahuje.

4. Príťažlivostný typ – ženy tohto typu potrebujú partnerov vzrušovať svojou vizážou. Hlavným zdrojom vzrušenia pre ne je, keď ich partner považuje za príťažlivé a sexi. Samozrejme, ak im to nedá najavo, vzrušenie sa nekoná, ale ak áno, oheň je na streche, či skôr v tele. Jednoducho povedané, pre každú ženu tohto typu je potrebné, aby bola vnímaná ako sexuálny a aj sexi objekt.

-sz-