Spomínate si na svoje prvé rande?

Prvé rande

Ak ste dlhšie vo vzťahu, možno si už ani presne nespomínate, ako ste sa s partnerom či partnerkou zoznámili. Niekedy sú to zaujímavé až úsmevné stretnutia, na ktoré si partneri z času na čas radi spomenú a pobavia sa na nich.

prvé rande

Príležitostí na zoznámenie je veľmi veľa. Mnohí ľudia sa zoznamujú v práci, v rôznych kultúrnych či športových strediskách. Dnes je veľmi moderné zoznamovať sa prostredníctvom sociálnych sietí. Mnohí sú možno voči takejto zoznamke nedôverčiví, lebo si myslia, že ľudia na sociálnych sieťach často klamú. Klamú o sebe, o práci, ktorú robia, celkovo tam píšu rôzne nezmysly, len aby sa pobavili na úkor druhej osoby a skrátili si svoj voľný čas. Iste, nájdu sa aj takí, ale niektorí ľudia, hlavne tí, čo sú veľmi nesmelí, si práve takouto formou našli svojho životného partnera. Lebo, nie každý muž napríklad dokáže hneď pozvať ženu na pohár dobrého vína do reštaurácie aj napriek tomu, že sa mu ona veľmi páči.

Preto by sme nemali mať zbytočné predsudky. Pamätajme si, že každý sme iný, máme iné povahové vlastnosti, to čo jedným vyhovuje, druhí by nikdy neurobili. Ako sa hovorí, každý človek je originál. A presne tak je to aj vo vzťahu, niektorí ľudia, keď spolu dlhšie žijú, berú svoj spoločný život ako rutinu a vôbec sa ho nesnažia vylepšovať a ozvláštňovať.

Možno by sme svoj partnerský život nemali brať ako samozrejmosť a mali by sme sa ho snažiť stále zdokonaľovať. Niekedy by možno stačilo zájsť na návštevu nejakého kultúrneho podujatia, po ňom sa zastaviť na pohár červeného vína či šálku dobrej kávy a zaspomínať si možno aj na svoje prvé rande.