Najkrajší muž sveta Peter Menky sa oženil

Pražský kostol Sv. Ludmily a hotel Chateau St. Havel sa stali svedkami najkrajšieho dňa v živote snúbencov, dnes už manželov – Moniky Dylowicz a Petra Menkyho, ktorý sa odohral 26.mája 2012. Peter Menky pochádza z Nitry, Monikine korene siahajú do Poľska a na svadbe sa objavili i hostia z Grécka. Právom ju nazvali medzinárodnou. Mladomanželia plánujú svadobnú cestu na Maldivy, aj keď termín ešte nemajú, nakoľko v lete je tam obdobie dažďov, tak najskôr po jeho skončení. O Petrovi a jeho úspechoch doma i vo svete sa popísalo dosť, tak sme si na paškál vzali  čerstvú pani Moniku Menky.

 Peter Menky

Monika, ako dlho si si vyberala šaty na svadbu?

Priznávam bez mučenia – dosť dlho trvalo kým som si  vybrala. Predsa si myslím, že svadba  je raz  za život, takže som  chcela mať tie  najkrajšie – aj kvôli sebe, aj kvôli Petrovi. Hľadala som šaty, ktoré mi doslova sadnú a zároveň budú pohodlné a krásne. V Prahe sú  našťastie nespočetné  možnosti, ale pokiaľ máte vlastnú predstavu,  tak i to mnoho občas nemusí splniť vaše požiadavky. Nakoniec som predsa len našla krásne šaty u  Zoryany Stekhnovych, ktorá má salón nielen v Prahe, ale aj v Paríži.

Koľko variácií si  vyskúšala na hlave, kým si sa rozhodla, že tento účes je ten pravý?

Neskúšala  som žiaden účes pred svadbou, šla som na ostro. Vybrala som si vizážistku, ktorej dôverujem a verím tak v najlepší  výsledok podľa  mojich  predstáv. Cítila som sa v nich ako princezná, k čomu prispel aj fakt, že svadba bola na zámku. A vzala som si toho najúžasnejšieho princa, akého som si len mohla želať!

 Peter Menky

Nakoľko  svadba bola medzinárodná – aké bolo menu?

Jedlo bolo typicky české – silný hovädzí vývar, sviečková s karlovarskými knedlíkmi a torta. Večer sa  grilovalo  na zámockej  terase,  kde si vybral každý podľa svojho gusta. Keďže sa stretli  Česi, Slováci,  Poliaci a Gréci, množstvo alkoholu si každý dokáže  alebo aj nedokáže predstaviť.

Koľko ste mali hosti?

Mali sme okolo 50 hostí, tých najbližších.

Zhodli ste sa s Petrom  pri výbere  obrúčiek bez kompromisov, lebo viem, že ste spriaznené duše?

Hľadali sme dlho, to je pravda, ale nakoľko sme naozaj  spriaznené duše a máme rovnaký  vkus, tak sme nakoniec našli spoločne  tie najkrajšie pre nás a zhodli sme sa na nich.

Aké tradície ste absolvovali – zametali rozbité taniere a jedli polievku z jedného taniera a podobne?

Všetko bolo ako byť má – od prenesenia nevesty cez prah, rozbitie  taniera, jedenie polievky z jedného taniera, hádzanie kytice, hádzanie  podväzkov až po únos nevesty.

Prečo pre vás mala taký význam svadba v kostole?

Pretože sme veriaci  a chceli sme,  aby nám bol i Boh svedkom pri tomto sľube.

Foto: Zuzana Žlabová