Namiesto obrúčok tetovanie!

Svadobné šialenstvo: prstene, ktoré sa nedajú dať dole – Tetovanie

Každý pár trávi dosť času tým, aby si vybral tie najkrajšie prstienky, ktoré by ho charakterizovali a nepodliehali len módnemu trendu, ale boli by vždy pekné. Samozrejme, krása, ani cena nie je prvotným atribútom snubných prstienkov, tým najdôležitejším je ich význam a symbolika. Avšak prstienky sa dajú odložiť, stratiť, zabudnúť a časom sa aj ničia. Nový trend má všetky vlastnosti prstienkov, ale je skutočne večný a nedá sa ani zvliecť z prsta a nemôže ani spadnúť do odtoku!

tetovanie

Klasické prstene majú veľkú konkurenciu

Životnú oddanosť môžete svojmu partnerovi – a on vám – preukázať aj ináč, ako prstienkami. Klasické prstienky síce predstavujú nerozbiteľné puto, ale, ak sa manželstvo nepodarí, či jeden z partnerov zlyhá, dajú sa ľahko odstrániť. Pre tých, ktorí svoj zväzok s partnerom považujú za skutočne nerozlučný, existuje nová a podstatne trvalejšia náhrada – tetovanie na prstenníku.

Doživotné spojenie

Pár si jednoducho nevyberá a nenasadzuje prstene, ako symbol spojenia na celý život, ale dá si vytetovať symboly na prstenník. Zvyčajne ide o iniciálky mena toho druhého, alebo rôzne iné spoločné znaky, ktoré charakterizujú vzájomný vzťah. Niektorí uprednostňujú jednoduchý motív, iní zložité kresby, vrátane vzorov, písmen, symbolov a dátumov svadby.  Rastie počet známych tvári, ktoré sa pýšia takýmto tetovaním. Patrí medzi ne napríklad herečka Billie Piperová, ktorá má na prste vytetované priezvisko svojho manžela Laurence Fox. Populárny štýl svadobných tetovaní odhalila v tomto roku aj tenistka Kim Clijstersová, a to priamo na Wimbledone. Jej prst zdobia prepletené iniciály.

Ďalšie výhody svadobného tetovania

Tetovanie na prstenníku má aj ďalšiu výhodu, je podstatne lacnejšie, ako klasické snubné zlaté prstene. A navyše, nemôže sa vám len tak zošmyknúť z prsta, či zakotúľať pod posteľ.

Aký máte názor na takýto druh prstienkov vy? Dali by ste si povedať, či klasika je klasika?

28-ročná Petra, ktorá má pár mesiacov po svadbe, síce tetovanie miluje, ale pokiaľ ide o svadobné prstene, nemenila by. Prečo? „Klasické zlaté prstene sú podľa mňa aj vyjadrením bohatstva, ktorý vzťah má. Mne sa páčia trblietavé lesklé prstene so šperkom. Tetovačka nie je taká jagavá a navyše, ja som romantička. Chýbal by mi samotný úkon nasadenia prsteňa pred oltárom.“

Tomuto názoru trošku odporuje modernejšia dvadsiatka Kristínka: „Prsteň nie je nič výnimočné, nakoniec hop má skoro každý. A v podstate sa veľmi na seba podobajú, nič extra sa tam vymyslieť nedá. Navyše, poznám mužov, ktorý pri manželke prsteň nosia a akonáhle idú von s partiou kamarátov, či kolegami, prsteň zostáva niekde v šuflíku. Tetovačka sa zložiť nedá a je jasné, že si ju dajú len tí, ktorí to skutočne myslia vážne. Navyše je to štýlová a podľa mňa veľmi originálna záležitosť.“