Ako funguje zákon príťažlivosti?

Či tomu veríme alebo nie, zákon príťažlivosti je skutočný a funguje. Dostaneme len to, čo  vieme prijať. Naše myšlienky vytvárajú  naše budúce skúsenosti. Ak sa obklopíme negatívnymi udalosťami, trápime sa minulosťou, máme hlavu v dlaniach a neveríme, že nás ešte niekedy niečo dobré stretne – tak to tak aj s najväčšou pravdepodobnosťou bude.

zákon príťažlivosti

Na chyby sa pozerajme pozitívne

Neexistuje človek, ktorý by neurobil chybu, to však neznamená, že by sme sa tým mali trápiť do konca života. Chyby sú na to, aby sme sa poučili a posunuli ďalej. Ak chceme nájsť konečne spriaznenú dušu a nedarí sa nám to, držme sa týchto pravidiel:

Zmeňme perspektívu

Problémom, prečo sa niektorí ľudia dostávajú do bludného kruhu krachujúcich vzťahov je fakt, že sa snažia zmeniť veci, ktoré nemajú radi na svojom partnerovi. Ak chceme dosiahnuť spokojnosť vo vzťahu, musíme sa naučiť meniť perspektívu – pohľad, akým sa na danú vec pozeráme, nie meniť partnera. Ako vidíme seba? Ako vidíme nášho partnera? A teraz sa na seba i jeho pozrime očami inej osoby.

Naučme sa uvedomovať si svoju osobnosť

Sebauvedomenie a sebapoznanie znamená viac ako vedieť, aký typ muža sa nám páči a akého nechceme. Sebauvedomenie znamená vnímať súvislostí, akými ovplyvňujeme svet okolo nás, ostatných ľudí, ale aj priznanie a schopnosť urobiť úpravy v sebe – vo svojom myslení a správaní, ak je to potrebné. Venujme viac pozornosti tomu, kto naozaj sme a kam smerujeme, ale aj tomu, čo by sme mali na sebe zmeniť.

Choďme za tým, čo a koho chceme

Život poskytuje nekonečne veľa možností, je len na nás vybrať si tú správnu. Môžeme sa naučiť byť spokojní sami so sebou, ale tiež máme možnosť povoliť inej osobe, aby vstúpila do nášho života. Dajme prednosť vlastným preferenciám – choďme za tým čo a koho chceme. Nedovoľme, aby nám spoločnosť alebo kamarátka či rodina diktovala, čo máme robiť, keď to cítime inak. Nedajme sa odradiť a choďme za svojim cieľom!

-sz-