4 dôvody, prečo byť po rozchode s bývalým v mieri

Rozchody nikdy nie sú príjemné a je skvelé, ak to zvládnete v pohode a v pokoji a zostanete s bývalým v mieri. Je mnoho párov, ktoré si navzájom aj roky po rozchode robia zle, ohovárajú sa, osočujú, dokonca vymýšľajú zákernosti. Je jasné, že rozchod bolí, ale takéto správanie môže obom partnerom, či bývalým partnerom doslova zničiť život.

s bývalým v mieri

Nech to bolo medzi nami akokoľvek, snažme sa po rozchode neubližovať jeden druhému a uzatvoriť mier. Tú sú dôvody, prečo je to dôležité:

1. Budeme mať lepšie fyzické zdravie

Je dokázané, že ak sa zbavíme, nenávisti, závisti či akýchkoľvek iných negatívnych citov, odzrkadlí sa to aj na našom zdraví. Chronická zloba a smútok zvyšujú srdcový tep, tlak, zhoršujú imunitnú reakciu. Spôsobujú neustály stres, zvyšujú riziko depresie a srdcových ochorení, tiež aj cukrovky. Ak prekonáme hnev, zlomyseľnosť odzrkadlí sa to aj na našom zdraví. Načo sa zbytočne ničiť aj po rozchode?

2. Budeme sa lepšie cítiť

Akýkoľvek negatívny pocit, či negatívna myšlienka sa z nás premieta nielen von – do okolia, ale ešte horšie sa vracia k nám samotným. Čím viac negatívnych pocitom voči iným prežívame, tým horšie sa budeme cítiť.

3. Deti budú vyrastať v bezpečnom prostredí

Špeciálne, ak máme deti by sme mali s bývalým udržiavať vzťah v mierovej hladine. Negatívne správanie rodičov voči sebe navzájom sa vždy prenáša aj na deti – bez ohľadu na to, či sme spolu alebo od seba. Ak sa naučíme komunikovať v mieri, aj deti budú lepšie znášať situáciu.

4. Nebudeme posadnutí minulosťou

Posadnutosť minulosťou je veľkou brzdou. Ak nie sme s minulosťou stotožnení, nikdy sa nepohneme ďalej. Umáranie sa ľútosťou, zlobou, hnevom našu situáciu len a len zhorší. Zabime v sebe posadnutosť niečím, čo nemôžeme mať, čo sa nemôže zmeniť. Zmierme sa s minulosťou, zoberme si z nej ponaučenie a nechajme ju odísť. Len tak otvoríme cestu krajšej budúcnosti. Zostaňme s bývalým v mieri.

-sz-