5 znakov, že vás stále miluje

Každá z nás má obavy, že láska po čase vyprchá. Ako zistiť, či nás partner ešte aj po rokoch stále miluje? Netreba žiadne špeciálne testy, stačí si lepšie všímať jeho správanie a správne ho vysvetliť.

stále miluje

Toto sú znaky, že vás stále miluje:

1. Udržiava silný očný kontakt

Je dokázané, že páry, ktoré sú do seba intenzívne zamilované sa vzájomne do očí pozerajú až 75 percent času, ktorý spolu trávia. Naopak, bežní ľudia, medzi ktorými nie je intenzívne citové prepojenie sa do očí navzájom pozerajú len 30 až 60 percent času. Silný očný kontakt teda znamená, že s skutočne zaujíma o všetko, čo hovoríme.

2. Chce s nami robiť čokoľvek, čo nás poteší

Vplyv serotonínu u zamilovaných žien je intenzívnejší ako u mužov. Preto z nás srší radosť a šťastie viac. Muž, ktorý nás miluje sa veľmi rád zúčastňuje na našej radosti, zbožňuje, keď je jeho partnerka pri ňom šťastná a spokojná. Preto rád súhlasí s večerným plánom, ktorý nás urobí šťastnými alebo zabaví.

3. Hovorí naše meno pri intímnostiach

Je mnoho mužov, ktorí pri sexe oslovujú svoju partnerku. Je však veľký rozdiel v tom, či nám povie „zlatíčko“, „láska“, „dračica“ alebo nás osloví menom. Samozrejme, tým správnym. Znamením hlbokej lásky je aj intenzívny očný kontakt pri intímnostiach. Nie každý to dokáže!

4. Vzrušenie vystriedal pokoj a pocit bezpečia

Na začiatku vzťahu nám dáva najavo svoju lásku a zamilovanosť častými dotykmi, bozkami, fyzickou túžbou. Po mesiacoch a rokoch sa všetko zmení. To, že už nie je také sexuálne napätie medzi nami však neznamená koniec lásky, ale nové, v mnohom intenzívnejšie štádium. Dôkazom, že vás stále miluje je harmónia, uvoľnenosť, pokoj a pocit bezpečia medzi nami.

5. Ospravedlňuje sa kvetmi

Reagoval podráždene? Povedal niečo, čo neskôr oľutoval? Neospravedlňuje sa a nevysvetľuje. Jednoducho odíde a vráti sa s krásnou kyticou kvetov alebo nádhernou ružou. Tým chce vyjadriť, že si všetko uvedomil a neexistujú slová, ktorými sa vedel ospravedlniť. Samozrejme.

https://stock.adobe.com