Ak chceme nájsť toho pravého, tieto typy nechajme plávať!

Stále sa vám nedarí nájsť toho pravého?

Idete zo vzťahu do vzťahu a po čase zistíte, že ani to nie je on? Sú dve možnosti: buď hľadáte nikoho, kto ani neexistuje a máte vysoké ideály alebo naopak, dávate priestor nesprávnym typom.

 toho pravého

Toto sú typy mužov, s ktorými sa neoplatí strácať čas, pretože zatiaľ vám môže ujsť ten pravý:

 1. Večne zahltený prácou

Je fajn, ak je muž hrdý na svoju prácu, rád ju robí a navyše aj dobre zarába. Ale pozor, aby jeho pracovná zanietenosť nepretiekla cez okraj. V prípade, že je práca pre neho tak dôležitá, že o nej hovorí zapálene celé hodiny, trávi v nej všetok voľný čas a nemá záujem zmeniť to, nečakajme, že bude mať rodinu alebo nás na prvom mieste.

2. Zoznámili sme sa, pretože býva blízko

Určite je fajn, keď v internetovej zoznamke natrafíme na niekoho, kto býva blízko. Avšak to, že bývame v rovnakom meste alebo v rovnakej štvrti, neznamená, že sme predurčení na dokonalý vzťah. Hodnoty, ktoré vedú k dlhodobému vzťahu sú úplne iné. Áno, môže sa stať, že sa zblížime a že skutočne zo zoznámenia niečo bude, ale nie je to pravidlom, skôr výnimkou. Pritom muž, s ktorým sa skutočne k sebe hodíme môže bývať o dve štvrte ďalej. Neplytvajme čas a rozšírme svoj obzor!

3. Muž, ktorého sme spoznali vďaka práci

Mnohokrát to zaiskrí i na pracovisku alebo na služobnej ceste, či pri pracovnej spolupráci s nejakou firmou. Nakoniec, všade, kde sa ľudia stretávajú dochádza k iskreniu a vzniku zaľúbenosti, či vzťahov. Táto situácia je dvojsečná. Na jednej strane je skvelé vychádzať z poznatku, že vieme, čomu sa dotyčný venuje osem alebo aj viac hodín denne. Vieme ako reaguje, keď je pod tlakom, čo je tiež veľmi dôležité. Vieme, ako pristupuje k riešeniu problémov. To je všetko veľmi pozitívne.

Avšak: vzťahy, ktoré vzniknú na pracoviskách nemajú z viacerých dôvodov dlhú budúcnosť. Vznik takéhoto vzťahu zvyčajne vedie k nepriazni na samotnom pracovisku, k narušeniu profesionality, či k zhoršeniu výkonnosti, neraz musí jeden z páru opustiť pracovisko. Druhá vec je, že i keď vieme, ako a čo robí v práci, netušíme, aký je v súkromí. A to môže byť problém. Mnoho ľudí, ktorí v práci vystupujú zodpovedne distingvovane a priateľsky, v súkromnom živote vedie vcelku neusporiadaný život a správa sa úplne inak.

4. Dohodený kamarátkou alebo rodinou

Kamarátke bolo ľúto, že stále sme nikoho poriadneho nenašli a dohodila nám niekoho zo svojho okolia? Vôbec sme ho predtým nepoznali, ale garantovala, že je úžasný a akurát pre nás? Možno to nebola kamarátka, ale sestra, či nebodaj rodičia. V každom prípade takto dohodených mužov radšej obchádzajme, pretože je za tým neraz niečo iné. A keby aj nebolo, ako môže niekto iní vedieť, kto k nám pasuje a do koho sa vieme zaľúbiť? Nechajme všetko na našej intuícii, prejdime celý procesom zoznamovania sa od začiatku – s tým, že si dotyčného samy vyberieme. Tak je šanca na úspech najvyššia.

V každom prípade, ak chceme zmeniť ako naše vzťahy končia, mali by sme zmeniť to, ako začínajú!

-sz-