Ako a kde nájsť nového partnera? Bar nie je tým najvhodnejším miestom!

Hľadáte si nového partnera?

Ak chceme, aby náš vzťah stál za niečo a bol skutočne kvalitný, veľmi dobre si musíme premyslieť miesto, kde ho hľadáme. Bar zrejme nie je tým najvhodnejším. Kde a ako ho teda hľadať?

nového partnera

1.On-line

Mnoho žien si našlo svojich dlhodobých partnerov na online zoznamkách alebo rôznych fórach. I keď nezistíte, či vás vzájomne priťahuje chémia, dôležité je, že si môžete vybrať na základe koníčkov, životného štýlu a názorov muža, ktorý sa vám čo najviac približuje. Z vyselektovaných prostredníctvom ďalších rozhovorov cez internet si vyberiete toho, s ktorým sa naozaj chcete stretnúť. Stále lepšie, ako stretnúť sa naslepo s človekom, o ktorom prakticky nič neviete.

2. Známosti vďaka práci

Vzťahy s kolegami, či nadriadenými, respektíve podriadenými, ani s klientmi sa nikdy nevyplácajú, ale niekedy nezaškodí pozrieť sa do širšieho pracovného prostredia. Samozrejme, záleží od toho, v akej oblasti pracujeme. Podobné pracovné zameranie však môže byť zaujímavým spojovacím momentom, ktorý sa v prípade mnohých párov osvedčil. A niekedy v tejto oblasti natrafíme na očarujúcich mužov… Pozor však na to, aby sme nezatúžili po ženatom, z toho môžu byť len a len komplikácie. 

3. Priatelia priateľov a rodinní známi

Ďalšie pole, do ktorého sa oplatí nazrieť, ak hľadáme nového partnera. Takto máme istotu, že daného človeka známi alebo kamaráti poznajú a vedia nám už dopredu o ňom mnohé povedať – na základe čoho my zistíme, či by nám to s ním mohlo klapať alebo nie. V tomto prípade môže aj zoznámenie prebehnúť bez pocitu trápnosti a uvoľnene – v kolektíve známych, či kamarátov a my už počas neho budeme vedieť, či z toho niečo môže byť alebo nie. Vyhýbať sa rodinným a priateľským večierkom, či iným stretnutiam sa teda rozhodne nevypláca – ak si chceme nájsť nového partnera.

4. Kdekoľvek vonku

Ak zostaneme doma sedieť na zadku, žiadneho priateľa sa nedočkáme. Preto vyberme si záujmové kurzy, podujatia, ktoré nás bavia, nebráňme sa žiadnej spoločnosti, naopak choďme čo najviac von. Môže to byť  smiešne, ale mnohé páry sa zoznámili na autobusovej zastávke, či v MHD, v obchodoch, kinách, na klziskách a štadiónoch, na kultúrnych podujatiach, v kluboch, či dokonca v posilňovniach alebo na tanečných lekciách. V spoločenskom prostredí sa omnoho lepšie a ľahšie zoznámime. 

Samozrejme, dôležité je tiež okolo seba šíriť priateľskú auru, mali by sme byť pozitívne komunikatívne a príjemné, vyžarovať istú dávku sebavedomia a dbať o seba. Čo do toho vložíme – to sa nám aj vráti. 

-sz-