Ako udržíme jeho záujem aj po rokoch?

Bežný priebeh vzťahov je takýto: zaľúbenie, vášeň, zamilovanie, nadšenie jeden druhým, spoločné bývanie… a po pár rokoch nie je zriedkavé odcudzenie, začneme si liezť na nervy a aj intímnosti sa vytrácajú. Toto nevedie k ničomu inému, ako ku krachu vzťahu. Ako sa tomu vyhnúť?

jeho záujem

Čo môžeme urobiť pre to, aby mal náš partner o nás stále, aj po rokoch, záujem?

Muži sú známi tým, že len krátkodobo ich niečo zaujme intenzívne a veľmi rýchlo sa začnú nudiť. Samozrejme, sú aj výnimky. Takto pre neho budeme vždy zaujímavou:

Ukážme mu, že poznáme svoju cenu

Sebavedomie zohráva veľkú úlohu v partnerských vzťahoch. V prvom rade sa naučme vážiť si samy seba, prezentovať svoje kvality a potom nás budú muži obdivovať. Žiaden muž nechce mať pri sebe ufňukanú ženu, ktorá si nič dobré o sebe nemyslí a je plná komplexov a problémov. Ukážme mu, že má dôvod nás obdivovať a milovať.

Zostaňme trošku tajomné

Napriek tomu, že sa poznáme roky a dôverne, stále by sme si mali ponechať štipku tajomnosti. Pozor, naozaj len štipku. Záhadné ženy nemajú muži v obľube. Jednoducho – nemusíte mu hovoriť každú vec, ktorú cez deň zažijete. Napríklad, namiesto toho, aby sme mu povedali, že ideme na nákup, zareagujme až po hodinke-dvoch s tým, že sme si jeho správu nevšimli, pretože sme boli vonku. To v ňom automaticky vyvolá záujem: je to omnoho vzrušujúcejšie, ako keď povieme, že nakupujeme potraviny.

Neukazujme, že ho potrebujeme

Ak mužovi ukážeme, že je pre nás nenahraditeľný, že ho potrebujeme pre svoj život, že sme od neho závislé, veľmi rýchlo ho to omrzí. Muži potrebujú vlastný priestor, oceňujú slobodu a boja sa žien, ktoré na nich lipnú. Ukážme mu, že má slobodu a nechajme mu priestor, nechajme ho vyjadriť sa a zavolať nám vtedy, keď to on chce a potrebuje.

Získajme informácie o veciach, ktoré má rád

Má nejaký zvláštny koníček? Naučme sa o ňom čo najviac informácií a prekvapme ho, že vieme o tom tiež niečo. Sledujme, aké ďalšie veci má rád a začnime z ničoho nič – hoci aj pri telke, varení alebo upratovaní hovoriť o téme, ktorá ho fascinuje. Uvidíte tú reakciu!

-sz-