Ako zistíte, či váš priateľ je správny „materiál“ do manželstva?

Položte mu tieto otázky!

Zoznámili ste sa s novým mužom. Všetko vyzerá skvele, len neviete, ako si predstavuje svoju budúcnosť, či má záujem o trvalý vzťah, manželstvo. Zároveň nechcete na neho tlačiť. Položte mu tieto otázky a zistíte, či váš priateľ je správny „materiál“ do manželstva!

priateľ je správny
stock.adobe.com

S témami manželstva a rodičovstva treba vo vzťahoch narábať veľmi opatrne, špeciálne, ak sme v novom vzťahu. Sú to totiž slová, ktorých sa muži doslova boja, kým nie sú si úplne istí. Existujú však jemnejšie otázky, na základe ktorých môžeme zistiť jeho plány do budúcnosti. Základom je postaviť otázky na tom, čo už robí. Ešte predtým si však my položme otázku: „Chceme byť v dlhodobom vzťahu s týmto mužom?“

Tri základné otázky

Existujú tri základné otázky, ktoré môžeme položiť každému mužovi bez ohľadu na to, ako ďaleko sa vo vzťahu nachádzame, dokonca i na jeho začiatku. Prvou otázkou je samotný fakt, či chce byť monogamný, teda či chce žiť s jednou ženou. Vždy je dobré mať v tom jasno, a to aj v prípade, ak si myslíme, že je to jasné.

Ako často nás chce vidieť?

Druhou otázkou, ktorú sa oplatí položiť už na začiatku vzťahu je: Ako často by chcel tráviť čas so svojou partnerkou. Aby sme otázku zjemnili, môžeme sa ho spýtať týmto spôsobom: „Teším sa, že sme spolu, čas s tebou je veľmi príjemný. Uvažoval si niekedy o tom, ako často by si sa chcel so svojou partnerkou stretávať? Koľkokrát týždenne?“

Manželstvo a rodina

Na rade je tretia otázka. Nezabúdajme však na to, že ak sa nám odpovede na prvé dve nepozdávali, tretiu je úplne zbytočné klásť. Oplatí sa však položiť ju potenciálnemu partnerovi už hneď na začiatku vzťahu: „Ak by všetko klapalo ako má, vidíš manželstvo a založenie rodiny ako reálnu možnosť? Alebo nie si tento typ muža a nevidíš zmysel v manželstve a v rodine?

Mnohé ženy sa bránia položiť túto otázku. Nie je ľahké položiť ju, ale stojí to za to, pretože budeme vedieť, na čom sme, či náš priateľ je správny a či nestrácame s ním zbytočne čas. Na všetky jeho odpovede povedzme: „Rozumiem.“ Nechoďme do diskusií či výmeny názorov, urobme si vlastné vyhodnotenie samy pre seba.