Chce dieťa a nemá ani tridsať? Tu sú dôvody!

Ešte nemá ani tridsať, chce dieťa a tlačí vás do založenia rodiny? Aj takí muži sú! Čo ich vedie k tomu, aby mali potomstvo v čase, keď iní myslia len na zábavu a kariéru?

 chce dieťa

Známka vyspelosti

Je nepísanou pravdou, že túžba po založení rodiny je známkou vyspelosti. Kým niektorí dvadsiatnici či tridsiatnici trávia voľný čas na pive s partiou, nájdu sa aj takí, ktorí by sa radšej venovali svojej milovanej partnerke a potomstvu. Samozrejme, je dôležité, aby sme si s partnerom „sadli“, pretože je mnoho párov, ktoré sa nezhodujú v predstavách o založení rodiny, čo zvyčajne končí rozchodom.

Prečo túži po dieťati, keď nemá ani tridsať?

Muži majú tiež biologické hodiny, podobne ako ženy. I keď v spoločnosti prevláda názor, že muž nemá problém oplodniť ženu ani po päťdesiatke, nie je to vôbec tak. Najlepší vek pre splodenie potomstva u muža je do 35 rokov, podobne ako u žien. Vyšší vek znamená často vyššie riziko problémov s plodnosťou, ale aj viac porúch, ktoré potenciálne vedú k potratu alebo vývojovej chybe. Zjednodušene povedané: mladí muži majú väčšiu pravdepodobnosť, že budú mať zdravé deti.

Nová štúdia, navyše ukázala, že až 53 percent mužov chce dieťa vo veku 18 až 29 rokov, čo je viac ako žien v rovnakej vekovej kategórii.

Mohlo by vás zaujímať

bez otca

Čoraz viac žien chce dieťa, ale bez otca!

Klasické chápanie manželstva a rodiny dostáva na frak. Mnoho žien sa začína stavať k problematike rodiny úplne novým spôsobom. Žena chce dieťa! Muži sú zbytočnými! Majú vlastnú … Čítaj ďaľej

Je pripravený sa usadiť

Ak túži po založení rodiny, zvyčajne to znamená, že je pripravený usadiť sa, že už ho nebaví neraz divoký a bláznivý život slobodného mladého muža. Chce už byť ozajstným mužom, človekom, ktorý dokáže byť zodpovedný. Navyše, znamená to , že je nás skutočne miluje. Veď chce s nami vytvoriť nový život, bytosť, ktorú bude navždy milovať. Znamená to teda aj výrazný posun vpred vo vzťahu.

Aj média hrajú svoju úlohu

Všimnime si, koľko správ o tehotenstvách a sobášoch známych párov sa čo len za jeden mesiac pretaví médiami. Vyzerá to nenápadne, ale verme tomu, že i to má podvedomý vplyv na psychiku a túžbu nášho partnera po rodine. Ešte väčší vplyv majú jeho kamaráti či rodina, ktorí sa nedávno stali otcami.