Chceli by ste iného manžela?

Nemyslíme len na pár dní, ako to vidíme v televízii, ale na roky, aspoň niekoľko… Koľkokrát ste si už povedali, že s takýmto mužom už dlhšie nebudete ani deň?

iného manžela

Či už vám „lezú na nervy“ nekonečné a stále sa opakujúce menšie alebo väčšie prehrešky – od zdvihnutej dosky na WC až po nezáujem o rodinné povinnosti, každá z nás už určite aspoň raz chcela vzťah ukončiť. Musíme si jednoducho zvyknúť na to, že chlapi budú isté veci opakovať, nech im dennodenne hovoríme, že to nie je dobré…

 

Nuž, podľa nového prieskumu, ktorý robila jedna londýnska banka, každá piata Európanka by svojho manžela hneď vymenila za iného. Otázne je, či by sa tým problémy vyriešili, respektíve, či by nepribudli iné – ale to už nebolo cieľom prieskumu. 58% žien uviedlo, že sú s manželom veľmi šťastné, každá dvanásta žena sa vyjadrila, že by sa už nikdy nevydala. Jedna z piatich opýtaných by mala radšej viac detí. Zaujímavé je, že vydaté ženy si viac šetria financie ako slobodné, aby mali na horšie časy.

Vzťahy sa menia

Na vydaj treba istú dávku odvahy, nech chodíte s nastávajúcim pol roka alebo 5 rokov. Všetko sa môže zmeniť, napríklad, keď sa vám narodí dieťa – v takejto situácii ste svojho partnera predtým nepoznali. Navyše približne po 7 až 8 rokoch spolužitia môže nastať „ponorková choroba“ a vzťah plný lásky sa mení na zvyk. Možno zistíte, že ho vlastne ani nepotrebujete, že už vám nedáva to, čo by ste potrebovali. Niektorým pomôže pauza, iným len rozchod. Keď vás myšlienka na život bez partnera nebolí, či dokonca teší, je dobré uvažovať o zmene.

Ako mu to povedať?

To býva na rozchode to najťažšie – predsa len i keď ho už nemilujete, súcitíte a ťažko hľadáte slová. Drsnejšie ženy s tým problém nemajú. Pre tie citlivejšie (ale i pre pánov) poskytuje služby v Berlíne jeden bývalý poisťovací agent, ktorý si vytvoril „rozchodovú agentúru“. Garantuje, že po jeho vybavení, klienti budú mať od partnera, s ktorým už nič nechcú, pokoj. Funguje ako posol správ. Na zváženie je však, či radšej zaplatíte za služby niekomu cudziemu, alebo radšej čo i len napíšete sms-ku svojmu partnerovi sami.

Ďalšou nemeckou zaujímavosťou je nemocnica zlomených sŕdc v Mníchove, ktorá pomáha tým, ktorí boli „odkopnutí“. Sústredí sa najmä na tínedžerov. Zlomené srdce totiž môže viesť k mnohým telesným i duševným problémom.

-sz-