Dlhodobý vzťah je super, ale nestraťte seba!

Veľkú časť života trávime budovaním vlastnej identity. Potom príde vzťah, ktorý nám poriadne zamotá hlavu a z vás zostane v lepšom prípade polovica človeka, akým ste boli. Ak vzťah krachne, budete sa len veľmi ťažko dávať dokopy a vracať k tomu, čím ste už boli. Je vám tento scenár blízky? Tu je návod, ako nestratiť seba, a to ani vtedy ako ide o vážny dlhodobý vzťah:

Dlhodobý vzťah
https://www.shutterstock.com

Nezanevrime na kamarátky

Mnoho žien, keď začne nový vzťah, postupne škrtá stretnutia s kamarátkami. Je jasné, že chceme čo najviac času stráviť s partnerom, ale nie je dobré kvôli tomu vyčleniť zo života priateľstvá, ktoré trvajú celé roky. Spoločensky strávený čas je pre každého sebavedomie a dobrý psychický stav dôležitý. Preto nerušme pravidelné stretnutia s kamarátkami či kamarátmi, samozrejme, ani sa s nimi nestretávajme na úkor vzťahu.

Vyberme sa na víkend bez partnera

Krátke oddelenie partnerov veľmi dobre funguje na oživenie dlhodobého vzťahu. Vyberme sa za svojimi koníčkami, priateľmi či rodinou, užime si wellness alebo prezrime historické mestá. Podporíme tým vlastnú nezávislosť, pocit, že netvoríme len polovicu jedného človeka, osobné naplnenie. Navyše, po návrate k partnerovi si budeme vzácnejší.

Mohlo by vás zaujímať

Pomôže oddelený spánok vzťahu? Či naopak?

Ak dvaja partneri prestanú spávať v spoločnej posteli, zvyčajne to pripisujeme krachujúcemu vzťahu. „Spánkový rozvod“ však v skutočnosti môže nášmu vzťahu veľmi prospieť. Ako je to možné?… Čítaj ďaľej

Pátrajme po vlastných schopnostiach

Kvalitný dlhodobý vzťah neznamená, že sa máme zastaviť vo vlastnom rozvoji a robiť len vo dvojici. Práve naopak. I vo vzťahu je na mieste udržiavať vlastnú nezávislosť a rozvíjať vlastné schopnosti. Tým podporíme vlastnú individualitu, partner si nás bude viac vážiť a dozvieme sa niečo nové o sebe. Zúčastnime sa na nejakom seminári, prihlásme sa na školenie, kurz, naučme sa meditovať a objavme v sebe niečo nové.

Naplánujme si vzrušujúci projekt

Pamätáte si projekt alebo činnosť, ktorá vás naposledy doslova pohltila? Pracovali ste na ňom s plným nasadením, nevšímali ste si nič iné? Takéto vzrušujúce projekty nás doslova nabijú energiou, optimizmom, odoženú čierne mraky z oblohy. A navyše – skvele podporia aj kvalitu vzťahu. Pracovné nasadenie, úspech, vzrušenie z toho čo nás baví ocení aj partner.