Druhá šanca po nevere: Ako sa zbavíte bolesti?

Nevera je jedným z najbolestivejších zážitkov, aké môžeme vo vzťahu zažiť. Podviedol nás, ale svoju chybu si neskôr uvedomil a teraz nás žiada o odpustenie. Druhá šanca po nevere je vážnym a ťažkým rozhodnutím. V nás zostáva silná bolesť, bez ohľadu na to, či sa rozhodneme odpustiť mu a dať mu druhú šancu, alebo nie.

druhá šanca po nevere
https://www.shutterstock.com

Ako sa týchto trýznivých pocitov zbaviť?

Obnova vzťahu po nevere

Je to veľmi zložitá záležitosť a nepodarí sa každému. Ak to chceme skúsiť, musíme pracovať na opätovnom budovaní dôvery. Partner by nás mal presvedčiť o svojich sľuboch, to však neznamená, že by sme ho mali neustále kontrolovať, sledovať a obmedzovať jeho súkromie. V každom prípade, obnova vzťahu po nevere je náročná a vyžaduje si čas. Nepodarí sa nám to, ak sa nezbavíme škodlivých myšlienok. Ako?

Vyjadrime pocity niekomu, komu dôverujeme

Bolestivé pocity, ktoré nám spôsobil neverný muž, len tak ľahko nevyprchajú. Nenechajme ich bobtnať pod pokrievkou, tak sa ďalej neposunieme. Porozprávajme o svojich pocitoch a bolesti osobe, ktorej dôverujeme – kamarátke, sestre, ideálne psychologičke, ktorá je nestrannou osobou (kamarátky môžu našu bolesť a slabosť zneužiť). Keď dáme tieto pocity von, bude sa nám lepšie dýchať a zistíme, čo skutočne chceme. Aj to, či má v našom prípade význam druhá šanca po nevere.

Prijmime fakt, že to, čo sa stalo, už nezmeníme

Neveru partnera len ťažko „prehltneme“. Nedá sa odčiniť, táto skutočnosť sa už nikdy nezmení, ale môžeme z nej vyrásť. Základom je nepotláčať negatívne emócie, nepresviedčať sa, že sa to nikdy nestalo. Jednoducho, akceptujte skutočnosť a sústreďte sa na to, čo chcete vo vašom vzťahu posilniť, čo chcete spoločne dosiahnuť.

Povedzme partnerovi, čo cítime

Aj keď mu dáme druhú šancu, stále budeme cítiť bolesť alebo hnev. Povedzme mu, čo cítime: bolesť, hnev, smútok, zlosť. Požiadajme ho, aby nám pomohol zbaviť sa týchto negatívnych emócií. Ak mu je skutočne ľúto, čo sa stalo, urobí všetko, aby nám pomohol prekonať bolesť, ktorú nám spôsobil.