Falošný profil na zoznamke: Ako ho odhalíte?

Online zoznamovanie je čoraz častejším spôsobom, ako si nájdeme priateľa či partnera. Problém však je, že s možnosťami rastie aj počet ľudí, ktorí ich zneužívajú. Ako rozoznáte falošný profil od pravého?

online zoznamovanie
https://www.shutterstock.com

Majitelia falošných profilov:

Používajú silné slová

Vo väčšine falošných online profilov ich majitelia často používajú silné slová, ktoré majú vytvoriť falošne pozitívnu predstavu o dotyčnom. Patria k nim: katolík, ovdovený, doktorand, inžinier, živnostník.
Je prekvapivé, že až 25 percent mužov predstiera, že sú ženami, aby upútali pozornosť!
Muži, ktorí vytvárajú falošné profily, chcú zaujať. Okrem slov, používajú obrázky, o ktorých si myslia, že nás zaujmú.

Posielajú nezmyselné správy

Niekedy sú to čudne formulované vety alebo zvláštne použitie emodži alebo fráz. Dôvodom je skutočnosť, že väčšina falošných profilov patrí cudzincom. Podľa štúdie mnoho online podvodníkov pochádza z Nigérie alebo Ghany. Ak sú jeho texty plné gramatických chýb a pravopisných chýb, nemusí to byť len znakom, že ste ulovili sexi cudzinca.

Majú iba jednu fotku

Fotografie sú jedným z najdôležitejších prvkov online profilu. Ak má iba jednu, je dôvod spozornieť. O to viac, ak je osoba na tejto fotografii mimoriadne atraktívna. Falošné online zoznamovanie a online profily veľmi často používajú fotografie modelov, hercov či iných atraktívnych osôb namiesto vlastných.

Majú prázdny profil

Pozorne si čítajme profily. Falošné sú často prázdne alebo takmer prázdne. Alebo naopak – sú až preplnené pozitívnymi informáciami. Prázdne profily ukazujú, že osoba, ktorá sa za nimi skrýva práve hľadá „vstup“, ako druhých manipulovať s cieľom získať informácie alebo priamo peniaze.

Ich sociálne siete sú prázdne

Ak skutočne chcete mať vo svojich sociálnych profiloch iba blízkych priateľov, je to v poriadku. Lenže, ak za profilom stojí „model“ v sexi plavkách len s jednou fotografiou a pár priateľmi na sociálnych sieťach, s najväčšou pravdepodobnosťou ide o falošný profil. Podľa odhadu Facebooku je až päť percent z jeho 2,38 miliárd aktívnych používateľov falošných.

Skutočný má históriu príspevkov, fotografií, ktoré napovedia veľa o majiteľovi. Ak profil má malú alebo žiadnu aktivitu, pravdepodobne bol vytvorený rýchlo.