Máte priateľa, ale aj tak ste nešťastná vo vzťahu?

Mysleli ste si, že k vášmu šťastiu nechýbalo nič iné len vzťah? A teraz ho máte, ale šťastie stále neprichádza?

nešťastná vo vzťahu
stock.adobe.com

Mnohokrát sa spoliehame na to, že šťastie príde samo s nejakou pozitívnou zmenou. Väčšina žien ju očakáva automaticky od vzťahu s mužom. Predsa všade okolo nás sú páriky žiariace šťastím, spokojnosťou. Aj my chceme patriť k nim. Vstupujeme do vzťahu s túžbou byť šťastnejšími, ale žiaľ, o tom vzťahy nie sú i keď od malička nespočetne veľa krát počujem: „…a žili šťastne až do smrti…“

Nešťastná vo vzťahu

Romantické vzťahy nie sú také jednoduché, ako v rozprávkach. Ak chceme byť skutočne šťastná, nemôžeme to očakávať od vzťahu, muža, priateľa, či čohokoľvek iného. Musíme sa samy o to pričiniť. Pri každom novom vzťahu sme plné nádeje, a keď vzťah skončí premýšľame o tom, prečo a v čom sme zlyhali. Vybrali sme si nesprávnu osobu?

Kedy už príde ten pravý

Takýmto spôsobom však ten pravý nikdy nepríde a my budeme svoje šťastie hľadať do konca života s nápisom na čele: nešťastná vo vzťahu. Naše šťastie, náš šťastný život nie je záležitosťou a úlohou vzťahu, ani toho, kto je naším súčasným partnerom. Vzťahy sú o niečom inom. Zdravý vzťah by nám mal umožniť rásť. Obom partnerom. Iba vtedy, ak túto myšlienku prijeme, nájdeme vo vzťahu mier, čistotu a šťastie.

Čo znamená šťastný život?

Nezabúdajme na to, že každý vzťah sa vyvíja. Prechádza rôznymi obdobiami. Raz sme na vrchole spolužitia, lásky, potom zase prídu dní, kedy sa hádame a riešime problémy. Myslime na to, že partnerský vzťah nám nastavuje zrkadlo, preto je dôležité zamerať sa aj na seba, nie čakať s nádejou, že raz príde ten pravý. Ak nie sme schopní riešiť naše problémy, definovať, čo pre nás znamená šťastie a nájsť si k nemu cestu, nikdy skutočne šťastnými nebudeme.