Máte prvé rande?

Päť bodov, v ktorých sa realita nerovná očakávaniam!

Začiatok nového vzťahu súvisí s mnohými očakávaniami. Najviac neisté sme pred prvým rande, a je úplne logické, že sa to odzrkadľuje aj na našich očakávaniach. Aký bude? Skutočne taký, ako vyzerá? Bude z toho veľká láska ako z romantického filmu? Alebo sa zase len popálime… V každom prípade, realita ukazuje, aby sme ani od prvého rande neočakávali priveľa. Lepšie je do prípadného vzťahu vstúpiť s chladnou (aspoň relatívne) hlavou a nechať novému príbehu čas. Lepšie ako sklamanie.

Pozrime sa, čo všetko na začiatku možného vzťahu očakávame a aká je často realita:

Prvé rande

1. Najšarmantnejší elegán

Očakávanie:
Snom azda každej ženy je stretnúť svojho nastávajúceho na večierku. Ten najšarmantnejší muž, ktorý v sále bude, bude sám a bude čakať len a len na stretnutie s našim pohľadom. Bude sledovať naše kroky, a keď sa konečne priblíži, rozhovor s ním bude úžasný, zábavný a bude trvať celý večer. Nakoniec sa nás spýta, či s ním nechceme ísť na ďalší týždeň, či dokonca už zajtra na drink.

Realita:
Svojho ďalšieho partnera pravdepodobnejšie stretneme na športovom podujatí alebo v bare a vôbec nebude vyzerať tak, že by sa o neho ženy pobili. Neupadajme však na duchu, spôsob zoznámenia, ani fyzický vzhľad nie sú tie najdôležitejšie záležitosti pre kvalitný vzťah.

2. Stále v kontakte

Očakávanie:
Keď sa zoznámime s novým mužov, ktorý javí o nás a my o neho záujem, očakávame, že čoskoro ako sa rozlúčime nám pošle esemesku, mail, či bude s nami chatovať. Najlepšie čo najviac a nesmie tomu chýbať humor. V optimálnom prípade si budeme písať priebežne niekoľko správ denne.

Realita:
Úplne bežné je, že takéto očakávanie zostane len snom. V skutočnosti nám za týždeň pošle jednu – dve správy a navyše zistíme, že neovláda pravopis, je vulgárny, či priveľmi detinský alebo štylizuje ako škôlkar.

3. Vysoký a štíhly

Očakávanie:
Pred prvým stretnutím nám povie, že je vysoký meter osemdesiat a štíhlej alebo svalnatej, či športovej postavy. Samozrejme, ako inak, očakávame, že bude skutočne taký.

Realita:
Pred prvým stretnutím nám povie, že je vysoký meter osemdesiat a štíhlej alebo svalnatej, či športovej postavy. V skutočnosti však na rande príde nižší zavalitý muž.

4. Stretnutie v neďalekom bare

Očakávanie:
Príde dohodnutý termín a my očakávame, že nám navrhne stretnutie v bare, neďaleko nášho domu, aby sme nemuseli chodiť ďaleko, či dokonca do jeho končín.

Realita:
Príde dohodnutý termín a vôbec sa neozve, až po čase alebo na našu výzvu sa dozvieme, že dnes nikam nemieni ísť, lebo sa necíti dobre. Potrebuje totiž dospať opicu z predchádzajúcej noci.

5. Nekonečne zaujatí sebou

Očakávanie:
Stretneme sa v reštaurácii, kaviarni alebo bare a od prvého momentu budeme sebou a vzájomnou debatou tak zaujatí, že čašník sa štyrikrát otočí, pretože stále sme nemali čas vybrať si, čo si dáme.

Realita:
Objednáme si ten najsilnejší drink aký sa dá, aby sme sa vyhli očividne nepríjemnému a prázdnemu rozhovoru a mohli cucať aspoň drink – relaxovať pri pôsobení alkoholu.

-sz-

Save

Save