Mýty, ktorým sa neoplatí veriť, ak chceme nájsť lásku

Na svete je neuveriteľné množstvo mýtov, týkajúcich sa partnerských vzťahov, že sa im jednoducho nevyhneme. Horšie je, keď niektorým z nich uveríme. Môžu ohroziť náš život až do takej miery, že si nikdy nenájdeme dlhodobý partnerský vzťah!

nájsť lásku

Čomu sa rozhodne neoplatí veriť?

Dať má rovnakú váhu ako dostať

Určite ste počuli o tom, že koľko dáte, toľko sa vám vráti. A tiež o tom, že ak budeme pozitívne nastavenía vyžarovať lásku, tak ju zaručene aj dostaneme. Vo všeobecnosti to platí, ale vôbec to nemusí fungovať tak, že keď nejakému človeku dáme veľa, od neho aj veľa dostaneme. Môže to byť presne naopak a je veľmi dôležité zistiť, komu vlastne chceme dať lásku. Teda najskôr spoznať tú osobu.

Ak sme jeho jedinou priateľkou skončí to sobášom

Možno veľmi príjemná predstava, ale o to viac naivná.To, že sme exkluzívnou priateľkou daného muža ešte vôbec nemusí znamenať, že to povedie k zásnubám a sobášu. Vždy je možné, že on alebo vy sa stretnete s iným mužom alebo ženou a môže to poviesť k rozchodu. Taktiež nie je dobré viazať sa na muža s ktorým máte partnerský vzťah do takej miery, že zostaneme zaslepené – nevidíme jeho negatíva, prehliadame jeho chyby a vážne nedostatky. Výsledkom môže by veľké a bolestivé sklamanie.

Mužovi treba vyjadriť pocity intenzívne, aby to pochopil

Samozrejme, vždy je dobré, ak ten druhý vie, čo môže očakávať alebo čo cítime. Pozor však, nemýľme si to s teatrálnym predvádzaním našich pocitov. Muži neznášajú scénky ako zo zlých filmov – a je jedno či ide o pozitívne alebo negatívne emócie. Je potrebné, aby sme mu dali najavo, čo pociťujeme, ale dá sa to aj bez dramatizovania. V prvom rade musí byť naše vyjadrovanie jasné, stručné a výstižné – bez herectva. Vtedy vidí, že sa s nami bude dať riešiť aj problémy a rôzne situácie úplne triezvo tak, aby sme došli k vzájomnej dohode, nie k hysterickej scéne.

-sz-