Najväčšie chyby mužov vo vzťahoch

Aké chyby robia najčastejšie muži?

Rovnako ako ženy, ani muži nie sú bezchybní a majú svoj podiel viny na rúcajúcich sa alebo nezdravých, či neprosperujúcich vzťahoch. Zaujímavé je, že zoznam mužských chýb vo vzťahoch je podstatne odlišný od tých, ktoré robíme my.

Schválne, pozrime sa na ne:

chyby mužov

Neprináša do vzťahu vklad zo svojej strany

Neznamená to, že majú nosiť veľké dary, alebo hotovosť. Ženy však väčšinou očakávajú, že vzťah s mužom im prinesie isté kvality. Najdôležitejšia je, aby sa s partnerom cítili dobre. Ak nemá snahu vytvoriť priestor, v ktorom sa bude žena cítiť dobre, naopak vytvára negatívnu atmosféru, je nervózny, stresovaný z práce a prenáša to aj domov, odzrkadlí sa to aj na kvalite vzťahu. Muži, ktorí vedia žene dať pocity stability, istotu, šťastia, naplnenia láskou sú, naopak, veľmi oceňovaní zo strany žien. 

Nechce porozumieť ženám

Muži, ktorí nad ženou len mávnu rukou, že zase má tie svoje vrtochy a má si ich radšej riešiť s kamarátkami, nie sú veľmi dobrými partnermi. Sami tiež riešia záležitosti s kamarátmi – veď to pochopia iba muži. Takýto prístup nie je pre vzťah absolútne tým pravým orechovým.  Je jasné, že niekedy môže byť pre muža ťažké pochopiť ženu, ale rozhodne by sa mal o to snažiť.

Chce mať všetko pod kontrolou

Jeden z extrémov, ktorý nemá žiadna žena rada. Je fajn, keď sa muž o nás zaujíma, ale zase nie do tej miery, že musí mať o každej maličkosti, o každom vašom pohybe, činnosti a myšlienke dokonalý prehľad. Opakom je absolútny nezáujem, o to, čo žena robí, čo tiež je fatálnou chybou.

Vysmieva sa z našich pocitov

Áno, sme citlivejšie ako väčšina mužov a v istých fázach menštruačného cyklu až precitlivené, na čo majú vplyv hormóny. Muž, ktorý to nechápe, bagatelizuje naše pocity, zosmiešňuje ich nie je tým, s ktorým by sme chceli zotrvať vo vzťahu.

Nevytvoril dojem, že je dôveryhodný alebo dôveru zlomil

Dôvera je základom každého fungujúceho vzťahu. Ak našu dôveru sklamal, napríklad podrazil nás, oklamal v niečom vážnejšom, zradil, tak cesta naspäť je veľmi ťažká, veľmi často nemožná. Rovnako dlho nevydržíme vo vzťahu s mužom, ktorý je ľahostajný – či už voči nám, povinnostiam, záujmom, domácim prácam, vlastnej práci alebo všetkému dokopy.

Je samoľúby, sebecký

Existujú muži, ktorý vlastnú sebeckosť dokonale zakrývajú počas prvých mesiacov, či rokov vzťahu. Naplno ju ukážu až neskôr a budú nás sebeckosťou týrať čoraz viac. Až dovtedy, kým prestaneme mať pocit, že je to muž, s ktorých chceme žiť vo vzťahu. Mnohí muži sú zameraní na ciele, ženie ich to dopredu, aby dosiahli čo najväčšie úspechy. Neraz sa stane, že po ceste k nim prevalcujú aj nás…

-sz-