Naozaj? Môže mať aj rozvod nejaké výhody?!

Zopár pozitív, ktorých sa dočkáte po rozvode

Rozvod je určite záležitosť, ktorá zasiahne do života každého. Nepatrí medzi príjemné a pozitívne skúsenosti, no napriek tomu, ak už náš vzťah dospel tak ďaleko, že neexistuje iné východisko, snažme sa netrúchliť nad rozliatym mliekom. Pozrime sa na to z druhej strany.

rozvod

Tu je zopár pozitív, ktoré môžete získať vďaka rozvodu:

Väčšie sebavedomie

Mnoho žien, ktoré žijú v nefunkčných vzťahoch, zotrvávajú s manželom len kvôli obavám, že samy by sa nemohli mať dobre, nedokázali by zarobiť dostatok peňazí na to, aby uspokojili svoje potreby alebo preto, že nemajú kde bývať. V prípade, že tento zlom preklenieme a postavíme sa na vlastné nohy, získame svoje, možno dávno stratené sebavedomie.

Navyše, keď sa zbavíme manžela, ktorý nám bol na obtiaž, zistíme, aké skvelé je to voľne dýchať, mať svoje záľuby, robiť doma to, na čo práve máme chuť – bez toho, aby nám niekto to toho hovoril. O to viac, stúpne naše sebavedomie, ak patril medzi tých dobrákov, ktorí naše činy a názory len a len kritizovali, osočovali a urážali nás. Takže, nebojme sa a smelo odložme bremeno, ktoré nám zabraňuje dýchať!

Menej strachu

Ten, kto prežije rozvod sa vďaka tejto nepríjemnej skúsenosti posunie vyššie. Prestane byť úzkostliví, prestane mať až taký strach zo vzťahov a nebude lipnúť na tom, aby za každú cenu dobre skončili. Načo byť spolu, keď nemáme už nič spoločné alebo keď sme si skôr bremenom ako príjemnými spoločníkmi? Každou zlou skúsenosťou sa stávame odvážnejšími, skúsenejšími a sme pripravení lepšie žiť.

Viac trpezlivosti

Večné doťahovanie sa s manželom, či bývalým manželom, peripetie na súde, pojednávania o starostlivosti o deti, výživnom, spoločnom majetku nám rozhodne zoberú mnoho energie a väčšinou aj času, pretože sa zvyknú vliecť celé mesiace, ak nie roky. Na druhej strane – všetko zlé je na niečo dobré. I to je spôsob ako sa naučíme trpezlivosti. Nie síce ten najlepší, ale zato bezpochyby účinný.

Viac priateľov

Tak ako so vzťahom zvyčajne prídeme o zopár kamarátstiev, po rozvode nám zase pribudnú nové známosti a možno oživíme aj zopár tých starších. Zrazu zistíme, koľko ľudí je nešťastných, opustených a preskákalo si minimálne to isté, čo my. Samozrejme, dnes k novým vzťahom výrazne pomáhajú aj sociálne médiá a internet všeobecne. Pozor však, nehrňme sa prirýchlo do ďalšieho vzťahu, aby sme sa zbytočne nepopálili. Radšej si užime trošku slobody a voľnosti.

Preč s predsudkami

Ak ste si kedy mysleli o rozvedených, že to sú zvláštni, ľudia, s ktorými nie je niečo v poriadku, určite zmeníte názor. Veď nebudeme kydať samy na seba, nie? Zrazu si uvedomíme, že byť rozvedeným nie je žiadna duševná ani fyzická porucha, či choroba. Je to len status, ktorý o samotnom človeku a jeho charaktere vôbec nemusí vypovedať. Podobne ako status vydatá, či ženatý. Koľko manželstiev žije neusporiadaným životom a robia jeden druhému ešte horšie ako dvaja ľudia, ktorí sa z celého srdca nenávidia?!

-sz-