Nemáte náladu na intímnosti?

Intímny život je veľmi dôležitou súčasťou kvalitného spolužitia každého páru. Z času na čas sa však každému stane, že jeho chuť na milostné hry nie je taká, ako kedysi. Ovplyvňujú ju problémy v práci, finančné problémy, a samozrejme, partnerské nezhody a zdravotný stav. Ako zvýšiť klesajúce libido?

intímny život
https://www.shutterstock.com

Tri kroky, ktoré pomôžu vrátiť stratenú chuť na milostné hry:

Rozjímanie, meditácia

Vypnime alebo aspoň odložme všetky technické zariadenia a sústreďme sa na seba. Snažme sa zistiť, ktoré základné potreby nemáme splnené. Sex totiž nie je len niečo, čo robíme, ale je neoddeliteľnou súčasťou každého z nás, toho, kým sme. Pouvažujme, akým spôsobom môžeme oživiť svoj milostný život, čo nám bráni v tom, aby sme sa z neho opäť tešili.

Naučme sa uvoľniť

Mnoho párov krachuje na tom, že jeden z partnerov sa nedokáže poriadne uvoľniť. Klesajúce libido výrazne ovplyvňujú problémy so sebaúctou, obavy z toho, že sa partnerovi nepáčime. Ak nie sme stotožnené s vlastným telom, myslíme si, že sme škaredé, hanbíme sa za väčší zadok, či malé prsia, nikdy si nebudeme vedieť vychutnať partnerský milostný život. Odhoďme zábrany, prehodnoťme vzťah k vlastnému telu a všetko bude lepšie. Mnohým ženám pomohlo pri snahe o návrat do aktívneho intímneho života pravidelné cvičenie. Okrem spevnenia postavy vedie aj k prekrveniu a silnejšiemu vyvrcholeniu.

Prejdime na zdravšiu stravu

I keď sa to nezdá, strava má veľmi silný vplyv na intímny život. Nejde len o množstvo, ktoré zjeme, ale aj o druh potravín, ktoré najčastejšie konzumujeme. Jednoduché sacharidy a nezdravé živočíšne tuky doslova zabíjajú libido. Spôsobujú únavu, zaťažujú tráviaci systém. Pridajme si k našej strave množstvo zeleniny, z mäsa prejdite na chudú hydinu a ryby. Dôležitý je tiež dostatok vlákniny. Nezabúdajme na dostatok tekutín. A ešte jedno upozornenie: alkohol nás síce môže rýchlejšie dostať do nálady, ale ak vypijeme viac ako jeden-dva poháriky má skôr negatívny efekt. Navyše, spôsobuje zníženú citlivosť a schopnosť vzrušiť sa trpí.