Nenápadné problémy, ktoré môžu zničiť váš vzťah

Sú nenápadné, vôbec sa nejavia ako problém – len malá nezhoda. Lenže aj s malej nezhody sa môže stať veľký problém. Toto sú najčastejšie nenápadné problémy, ktoré môžu v konečnom dôsledku veľmi ľahko zničiť váš vzťah.

nenápadné problémy
stock.adobe.com

Nehovoríme o sexe

Na začiatku vzťahu bývajú intímnosti vášnivé a časté, ale postupne sa to zvykne meniť, ešte výraznejšie po príchode dieťaťa na svet. Čím skôr dokážeme s partnerom otvorene hovoriť o intímnostiach, tým lepšie. Môžeme si vymieňať fantázie, rozprávať sa o tom, čo nás vzrušuje, o ochrane, nájsť spôsob – kedy a ako to vyhovuje obom, ani jedna strana nebola ukrátená. Rovnako je dôležité dohodnúť sa na frekvencii. Najlepšie funguje, ak si určíme vopred deň, kedy sa budeme venovať intímnostiam, dôležité je dodržať ho.

Nehovoríme o financiách

Nemenej ako intímnosti sú dôležité financie a diskusie o nich. Ak máme pocit, že investujeme viac ako partner, že máme menej možností na vlastné záujmy a potešenie, môže nastať problém. Ešte horšie sú rozdiely v plnení finančných povinností. Muž, ktorý má nedbanlivý prístup k plateniu pôžičiek či účtov, neustále s platbami mešká, chodia mu pokuty, nevie hospodáriť a neraz minie veľkú časť výplaty úplne bezhlavo nie je vhodným kandidátom do dlhodobého vzťahu. Samozrejme, takéto môžu byť i ženy.

Nerovnováha v organizácii domácnosti

V spoločných domácnostiach by sa aktívne mali do starostlivosti o chod starať rovnakou mierou obaja partneri. Ak žena robí všetko a muž iba sedí pri televízii, nikdy nebude medzi nimi pokoj a harmónia. Ničivým faktorom je aj nedostatok rešpektu a úcty, či emocionálne zaťaženie jedného z partnerov a nenápadné problémy sú na svete.

Rôzny prístup k rodičovstvu

I keď v začiatku vzťahu zvyčajne neuvažujeme o rodičovstve, ak neskôr prídeme na to, že má iný názor ako my, môže to znamenať problém. Nemenej dôležitý je súlad vo výchovných prístupoch oboch partnerov a pravidlách, akými chcú deti vychovávať.