Ničivý vzťah: Prečo ho čo najskôr ukončiť

S takýmto človekom nezostávajte ani chvíľu navyše. Treba to čo najskôr ukončiť

Každý z nás má v okolí ľudí, ktorí mu v podstate prinášajú len problémy – berú čas, energiu, vysávajú nás. Najhoršie je, ak ste s takýmto človekom vo vzťahu. Cítime, že na nás lipne, obmedzuje nás v slobodných rozhodnutiach alebo v aktivitách. Jednoducho, cítime ho ako bremeno. Treba ho čo najskôr ukončiť.

čo najskôr ukončiť

Ak žijeme v takomto vzťahu, určite sme sa už pristihli pri myšlienke na rozchod, ale premohla nás ľútosť alebo city. Uvedomme si však, že všetko na Zemi je prchavé a náš čas nie je nekonečný. Naozaj chceme stráviť život alebo jeho podstatnú časť s osobou, ktorá nás zaťažuje, nechápe a v konečnom dôsledku nám ubližuje?

Tu sú dôvody, prečo podobné typy čo najskôr odstrániť so svojho životného prostredia:

Budeme môcť robiť niečo iné

Ak sa zbavíme záťaže ktorú pre nás predstavuje takáto osoba, budeme mať neuveriteľne veľa času na iné aktivity. Môžeme sa venovať koníčkom, ktoré sme vždy chceli rozvíjať, cestovať alebo voľný čas premeniť prostredníctvom práce na peniaze. Môžeme sa zoznámiť s množstvom nových ľudí, ktorí nás budú inšpirovať a posunú ďalej za našimi cieľmi.

Môžu ohroziť našu povesť

Človek so zlou povesťou, neschopný, problémový v práci, nesamostatný môže ohroziť aj našu vlastnú povesť. To je dôvod, prečo čo najďalej od takéhoto človeka – v práci, či v súkromí. Podobne, ak máte podozrenie, že nie je úplne v poriadku: má prejavy agresivity, závislosti, silnej neurózy alebo tendenciu neustále niekoho ohovárať a obviňovať. Spojenie s takýmto človekom, ktorý môže byť dobrým manipulátorom a najskôr sa vám javiť ako úžasný, môže byť veľký fail na celý život.

Nerešpektuje nás

Každý z nás si zaslúži rešpekt. Avšak ten človek, ktorý nás neustále a neproduktívne oberá o čas, energiu, psychické pohodlie nevie, čo je to rešpekt a nerešpektuje nás. Je veľmi frustrujúce byť bok po boku s osobou, ktorá vám nič nedáva a o mnohé vás oberá, pritom si neuvedomuje čas, aký jej dávate. Zaslúžime si iné zaobchádzanie, a preto s osobou, ktorá nevie, čo je úcta a rešpekt netreba mariť čas.