Osudový muž? Už som ho stretla!

Bol jeden z vašich bývalých, tým osudovým?

Načo čakať?

Existuje skutočne osudovosť? Je niekde partner, ktorý je nám súdený a úplne by nám „sadol!? Oplatí sa na neho čakať? Väčšina psychológov by vám povedalo, že ak ste sa rozhodli čakať na princa vysnívaného, robíte obrovskú chybu. Nielenže odďaľujete možnosť nadobudnúť skúsenosti so vzťahmi a tým sa cvičiť pre ten skutočný, ale aj výrazne znižujete šancu odhaliť toto pravého. Mnohokrát sa totižto skrýva v ľuďoch, ktorí sa okolo nás dosť často „motkajú“. Len ho treba nájsť. Taktiež pasívnym čakaním veľa nedokážete.

Osudový muž

Čo keď to bol on?

Ak máme pocit, že sme svojho osudového muža už stretli, pravdepodobne ide o lásku z mladších čias, ktorá tiež veľmi pravdepodobne netrvala dlho. Muži, s ktorými sme chodili krátko, respektíve nie tak dlho, aby mali čas vyjsť na povrch ich negatíva, bežné neresti a iné prejavy, ktoré by sa nám isto nepáčili, sa nám môžu zdať ako tí praví. Môžeme na nich preto neustále i po rokoch myslieť s tým, že sú nám určení a my sme odhodili šancu. Ak sa nachádzate v podobnom stave, nikdy neľutujte. Iste by sa i z tohto muža vykľul nie úplne ideálny partner, či manžel. Láska a vzťahy sú predsa vždy v prvých týždňoch a mesiacoch slepé, vidíme a vnímame zidealizovane.

Na úžasné nezabúdame, rovnako ako na bolestivé

Nie je to však len o našich predstavách a snoch. Mozog si dobre pamätá všetky výnimočné situácie a zážitky, ktoré nám ten-ktorý muž poskytol, alebo ktoré sme spolu s ním prežili. Má totiž dobrú pamäť na situácie, v ktorých sa do nášho tela vyplavilo množstvo endorfínov. V prípade, ak ste streli opäť po čase muža, s ktorým ste takéto neopakovateľné zážitky už raz prežili, vyplavia sa vám rýchlo príjemné spomienky. Opäť i v tomto prípade máme veľmi často sklon si z normálneho muža urobiť vysnívaného princa.

Ako zabudnúť?

Určite nie je jednoduché zabudnúť na muža, s ktorým sme prežili mnoho príjemného, ako asi len veľmi ťažko dokážeme zabudnúť na to, že nás opustil. Vysnívaný princ, o ktorého existencii sme presvedčené, pretože už sme ho stretli kedysi, sa vymazať z pamäte a mysli dá asi len veľmi ťažko a, samozrejme, treba na to i čas. Myslíte však, že keby to bol váš osudový, rozišiel by sa s vami? Ak ste sa s ním rozišli vy, spomeňte si prečo ste to urobili.

S iným to môže byť ešte „osudovejšie“

Väčšinou však stačí len jedno – netreba úzkostlivo očakávať jeho návrat, sledovať jeho kroky a modliť sa, aby si ich opäť nasmeroval k vám. Skúste ho trošku z hlavy vypustiť a najmä vytvorte priestor na to, aby vám mohli iní muži ukázať, akí sú. Neporovnávajte ich, nechajte ich dýchať a prezentovať sa pred vami v tom najlepšom svetle. Iba tak zabudnete na „pána Božského“ a nové silné úžasné zážitky vám ukážu, že možno je pre vás predsa len lepší niekto úplne iný. Rozhodne však neseďte doma s hlavou v smútku. J

Save