Päť dôkazov, že má inú

Päť momentov, podľa ktorých zistíme, že asi má inú

Nový vzťah – nová nádej. Keď končí jeden vzťah, snažíme sa nahovoriť si, že to aj tak nebol ten pravý, tak nemáme čo ľutovať. Čakanie na toho pravého však môže trvať nekonečne dlho, najmä ak máme priveľmi zidealizovanú predstavu. Nebudeme sa však baviť o splnených a nesplnených ideáloch, ale pozrime sa na niečo, čo by sme nemali vo vzťahu obchádzať s pardónom. Vo vzťahu je najdôležitejšia komunikácia, ak tá chýba alebo je slabá a nevieme si vydiskutovať svoje pocity, potreby, očakávania, je pravdepodobné, že náš vzťah dlho nevydrží. Pravdupovediac, vzťah bez potrebnej komunikácie je dobré čo najskôr ukončiť, inak sa budeme len trápiť a márne čakať na zázraky. Samozrejme, niekedy potrebujeme čas, aby sme sa naučili komunikovať spolu.

má inú

Žiaľ, i vtedy, keď v našom vzťahu vyzerá všetko na jednotku, to môže byť len zdanie.  Ak máme obavy, že náš – starší, či úplne nový partner, nehrá fér a má ešte nejakú inú okrem nás, môže nám to potvrdiť jeho správanie. Tu sú niektoré náznaky, ktoré nasvedčujú tomu, že zrejme nie sme jediná v hre, respektíve, že sa s nami len zahráva:

1. Separuje nás

Všetko vyzerá v poriadku, tvrdí, že nás miluje, prežívame s ním vášnivé chvíle, ale… Medzi kamarátov a do spoločnosti chodí zaručene bez nás, nehovoriac o tom, že nás ani v náznakoch nemieni predstaviť svojej rodine. Vyhýba sa všetkým možnostiam, ktoré by ukázali, že patríme k nemu. Aj keď za zatvorenými dverami jeho, či nášho bytu to vyzerá úplne inak.

2. Žiadne plány

Hovorí, že nemá chuť niečo plánovať alebo riešiť? Možno je pre neho ešte priskoro na to, možno sa potrebuje ubezpečiť, možno prežil veľké sklamania, ale možné je aj to, že budúcnosť jednoducho riešiť nemieni – aspoň nie s nami. Ak muž uprednostňuje svoje pohodlie pred všetkým ostatným,  ak sa rozhoduje o tom, či bude alebo nebude s nami doslova na poslednú chvíľu, je jasné, že náš vzájomný vzťah neberie veľmi vážne, skôr na veľmi ľahkú váhu. Dôvodom, prečo je to tak, môže byť aj iná žena.

3. Žiadna spoločná noc

Dohodli sme sa na spoločnej večeri u neho alebo u nás. Všetko klapalo skvele, aj romantiky bolo dosť a večer skončil úžasným milovaním. Lenže – keď bolo po všetkom, obliekol sa a odišiel, hoci na to nejaký vážny dôvod nemal. Alebo – ešte horšie, ak sme na návšteve u neho my – dal nám najavo, že už môžeme, dokonca máme odísť.

4. Minimum spoločných akcií

Spoločné akcie s nami minimalizuje na čo najnižšiu možnú hranicu? Ak von, tak najlepšie niekam mimo centra alebo lokality, kam on chodieva s kamarátmi a známymi, ak do kina, tak len veľmi zriedkavo a správa sa k nám ako k sestre. Večera v reštaurácii? Načo, veď doma je pohodlnejšie… Možno, to má však úplne iný dôvod ako pohodlnosť a nemusia ním byť ani peniaze. Jednoducho, nechce sa ukazovať s nami vonku, veď čo ak by ho videla tá druhá?

5. Jasný dôkaz

Úplne jasným dôkazom toho, že nie sme jedinou dámou jeho srdca, je dámske oblečenie alebo bielizeň v jeho byte. Ak nájdeme slnečné okuliare, spodnú bielizeň, rúž, či krém, radšej neverme jeho prípadným snahám o ospravedlnenie. To, že tu súrne musela prespať jeho sestra alebo že ho jedna obyčajná známa, či kamarátka požiadala o nocľah v kritickej situácii, je veľmi málo pravdepodobné.

Save