Po čom muži túžia? Nie sú to mladé žabky

Kedysi sa hovorilo, že muži, keď sa dostanú do stredného veku, opúšťajú svoje partnerky, aby si našli mladšie. Pri mladých sa vraj cítia sviežejšie, schopnejšie – ako skutoční muži. Je to naozaj tak? Je to to, po čom muži túžia?

Po čom muži túžia
https://www.shutterstock.com

Ak mužovi ide o vážny vzťah, loví v úplne iných vodách. Mladučké ženy nie sú lákavé, ak ide o manželstvo, maximálne na krátky flirt či románik, aby si muž dokázal, že dokáže „zbaliť“ aj mladú. Ak sa chcú usadiť, potrebujú po boku ženu, ktorá má svoje skúsenosti, vie do istej miery zabezpečiť rodinné zázemie, postarať sa o domácnosť a najmä nie je jej cieľom neustále žúrovať, či chodiť po obchodoch s kamarátmi. Samozrejme, každý človek je iný, ale predsa len vo veku okolo dvadsiatky ani ženy, ani muži nepovažujú za hlavný cieľ usadiť sa. 

Dvadsiatky pre potešenie?

Fínska štúdia ukázala, že muži všetkých vekových kategórii po sexuálnej stránke túžia po ženách vo veku okolo dvadsať rokov. Mnohí sa však priznali, že keď sa im takýto zážitok v strednom veku podarí, sú sklamaní. Prečo? Pretože aj na kvalitný milostný akt je potrebné isté porozumenie.

Citlivejší muži prichádzajú na to, že im vadí, že s mladšou milenkou si vlastne nemajú čo povedať – je to predsa len úplne iná generácia. I preto takéto milostné dvojice veľmi rýchlo končia. Navyše, muži v strednom a vyššom veku určite ocenia tiež sexuálne zručnosti ženy, ktoré dosiahne skúsenosťami a vekom. Zaujímavé tiež je zistenie, že staršie partnerky zvyčajne vyhľadávajú mladí muži okolo 20 až 25 rokov.

Porozumenie a dôvera

Najviac, čo môže zrelá žena ponúknuť mužovi v strednom veku však nie je sex (hoci i ten je s najväčšou pravdepodobnosťou kvalitnejší ako u mladších dvojíc), ale porozumenie a dôvera. Vtedy je čas, prestať sa na okolie pozerať očami estéta, ale začať pozerať srdcom a rozumom. Potvrdzujú to mnohé šťastné páry, ktoré svoj vek vôbec neevidujú, hoci majú nad štyridsať. A to obaja.