Po rozchode: Pripravená na ďalší vzťah?

Žiaden rozchod nie je ľahký a potrebujeme čas, aby sme ho prekonali a posunuli sa ďalej. Ako vieme, že už je ten správny čas na nový vzťah?

po rozchode
https://www.shutterstock.com

Signály, že sme rozchod úspešne prekonali a sme pripravené na ďalší vzťah:

Nepremýšľame o svojom bývalom

Po rozchode sa cítime ubolene, sklamane, možno aj oklamane, zranene. Neustále myslíme na neho, cítime vinu. Negatívne myšlienky, bolesť, hnev nás zožierajú. Pozitívnym znamením je, ak sa už nezožierame, netrápime, nemyslíme na bývalého a pozeráme sa dopredu, nie dozadu. Ak sa tešíme na nové príležitosti, sme pripravené ísť ďalej.

Tešíme sa, keď ideme von s priateľmi alebo rodinou

Väčšina z nás po rozchode nechce nikoho vidieť. Zatvorí sa medzi štyrmi stenami a trúchli. Ak sa však už dokážeme tešiť zo spoločnosti priateľov alebo rodiny, opäť sa chodievame von baviť, veseliť, vracia sa nám úsmev na tvár, je to skvelým signálom, že sme už minulosť nechali za sebou.

Máme opäť viac sebavedomia

Negatívne vzťahy, rozchody, rozvody veľmi intenzívne ovplyvňujú aj naše sebavedomie. Cítime sa pod bodom mrazu, neveríme si, máme problém pustiť sa do niečoho nového. Pridávajú sa problémy so spánkom, trápime sa, mnohí hľadajú riešenie v množstvách jedla či alkoholu. Aby sme sa z toho dostali, je potrebné nájsť odvahu čeliť bolesti. Čím pevnejšie budeme mať sebavedomie, tým menej sily budú mať nad nami negatívne emócie.

Rozmaznávajme sa

Postupne sa opäť naučíme o seba starať, budeme jesť zdravé jedlo, mať viac spánku, doprajeme si nový účes, masáž, nové oblečenie, začneme pravidelne cvičiť – budeme robiť všetko, čo nám pomôže cítiť sa skvele a získať stratené sebavedomie. Je to príležitosť rásť, vyskúšať nové veci, i tie, po ktorých sme vždy túžili, ale nikdy sme nenabrali odvahu.  Ak nevieme, kde začať, veľmi dobrým pomocníkom je osobný profesionálny tréner, ktorý nám ukáže nový zdravý životný štýl – nový život.