Podvádza vás? Tieto signály to napovedajú

Nevera nie je niečo, čo vzniká zo dňa na deň. Každý vzťah je iný, ale toto sú signály, na základe ktorých neveru partnera veľmi ľahko odhalíme:

 Podvádza

Má dôvernejší vzťah s mobilom ako s nami

Zdá sa, že s mobilom trávi viac času ako s nami? Dostáva stále rôzne správy, chodí s mobilom aj do kúpeľne, nenecháva ho nikdy bez dozoru? Dnes majú mobilné telefóny viacnásobnú ochranu, môže si nastaviť zámok obrazovky tak, že ho nikdy nezapnete. Ak takúto ochranu predtým nemal, alebo sme poznali heslo, ktoré si zrazu zmenil – to je ďalší signál, že niečo medzi nami nie je v poriadku. Vzájomné rozhovory viaznu, spoločných intímnosti je čoraz menej. To neveští nič dobré.

Vyhýba sa nám

Vyhýba sa nám ako osobe, ale aj na otázky nám odpovedá úplne vyhýbavo. Naplánujeme spoločný predĺžený víkend, pripravíme plán na skvelý večer, ale on sa k tomu nevyjadruje a už vôbec sa neteší. Vidno na ňom, že hľadá výhovorky, ako tak nejsť. Skončí to neplánovanou službou v práci alebo chorou matkou, za ktorou musí hneď odísť. Ak ešte stále neveríme, pripravme si nejakú otázku o spoločnej budúcnosti.

Hneď sa začnú obhajovať

Ak načneme tému nevery, a to ho nemusíme ani priamo obviňovať, hneď sa začne obhajovať. Môže napríklad povedať: „Myslíš si, že Ťa podvádzam?“ A pokračuje tým, že sa snaží hodiť vinu na nás, za to, že ho krivo obviňujeme, že mu neveríme, že sme mu nikdy nedôverovali a podobne.

Má oči pre iné

Keď sme spolu vonku, obzerá sa za inými ženami. Už to nie je ako kedysi, keď sme pre neho boli jedinou, pre ktorú mal oči. Ak sa rozpráva s inou ženou, ignoruje nás. Pozor na toto správanie. Nemusí znamenať zaručene, že nás už podviedol, ale je dosť pravdepodobné, že sa to stane.

Má tajomstvá

Nehovorí nám o svojich plánoch, čo ho čaká, ktorý deň, kedy príde z práce. Správa sa čoraz záhadnejšie a nachádza si rôzne výhovorky ako zostať čo najdlhšie mimo domu alebo z neho odísť. Sem-tam sa pritrafí, že príde po pol noci mierne pod vplyvom obhajujúc sa, že bola na pracovnom večierku.

Vaša intuícia vám hovorí, že vás podvádza

Intuícii sa oplatí veriť, špeciálne, ak sme už raz neveru zažili. Navyše, ak by sme nemali aspoň trochu podozrenia, nevenovali by sme tejto problematike pozornosť.

-sz-