Porozchodové lži, ktoré zbytočne sťažujú liečbu zlomeného srdca

Klamstvá nie sú v žiadnom prípade v poriadku a klamať sa nemá, ale tie, ktoré si sami nahovárame po rozvode alebo rozchode nám môžu veľmi ublížiť. Zlomene srdiečko sa ťažko hojí, tak prečo si trošku nepomôcť a trápiť sa menej? To sa podarí len vtedy, ak odhodíme všetky klamstvá, ktorými si zakrývame tvár a pozrieme sa pravde do očí!

sťažujú liečbu

Samozrejme, v týchto neľahkých chvíľa je dôležité uvedomiť si čo sa deje, prijať všetky fakty reálne, zhodiť ružové okuliare, ktoré nám bránili vidieť negatívne stránky vzťahu. Tým, že si uvedomíme tieto fakty, posunieme sa rýchlejšie k zotaveniu. Týchto pocitov a presvedčení sa rozhodne čo najskôr zbavme, lebo to sú klamstvá, ktoré odďaľujú a znemožňujú vyliečenie nášho zlomeného srdiečka:

1. Už navždy zostanem, sama, nie som hodná žiadneho muža

Je prirodzené, že prvé dni a týždne po rozchode sa cítime opustené, máme pocit akoby sa zrútil celý svet a môžeme si myslieť, že už nikdy nikoho mať nebudeme, nikoho si nenájdeme. Alebo pocit, že ani nedokážeme s niekým iným niečo mať. Verte tomu, že riešiť po rozchode možnosť, že navždy zostaneme sama, je pritiahnuté za vlasy. Najmä to chce pokoj. Je x príkladov žien, ktoré si po ťažkom rozchode našli ďalšieho skvelého muža, dokonca ešte lepšieho ako bol pôvodný pán úžasný. Načo sa zbytočne vopred stresovať a trápiť.

Samozrejme, je úplná hlúposť očakávať, že za pár dní budete mať iný vzťah. Takto to neriešme, ani keby sme mali možnosť. Po rozchode je potrebný istý čas, nie vrhnúť sa do nového vzťahu.

 2. Nikdy ma skutočne nemiloval

Dohady o tom, či nás bývalý miloval alebo nie tiež nie je to, čo by sme mali po rozchode riešiť. Určite boli aj krásne obdobia, aj tie menej pekné a isto sme zažili aj prejavy lásky – veď inak by sme s dotyčným asi ani neboli. Málokedy však končí vzťah kvôli tomu, že v ňom nebola láska. Zvyčajne končí preto, že i napriek láske v ňom bol nesúlad v niektorých podstatných oblastiach. Musíme si pripustiť, že tento vzťah pre nás priniesol aj mnohé pozitívna, nielen negatíva, napriek tomu že skončil. Je dôležité, aby sme si z neho vedeli zobrať ponaučenie a pozrieť sa i na to dobré, čo v ňom bolo.

3. Bol to fantastický vzťah

Keby bol až taký fantastický, zrejme by sa nestalo, čo sa stalo. Ani tento pohľad nie je zdravý a nepomôže nám so zahojením zlomeného srdca. Žiaden vzťah nie je úplne dokonalý, úplne perfektný, také niečo neexistuje. Ukončenie vzťahu znamená, že aspoň jedna osoba v ňom šťastná a spokojná nebola, teda nemohol byť ani perfektný. Pozrime sa konečne pravde do očí!

4. Už nemá zmysel nikdy milovať niekoho ďalšieho!

Sklamanie z neúspechu je normálnou reakciou na rozchod, ale rozhodne by nás to nemalo dostať do takého stavu, že rezignujeme na všetko ostatné, i na možnú budúcnosť. I keď teraz máme pocit, že láska sa nevypláca, neriešme takéto veci. Prejde istý čas a zistíme, že milovať je pre ľudský život nemenej dôležité ako byť milovaným a je to šanca ako premeniť svoj život k lepšiemu!

-sz-