Prvé rande

Čo je horšie ako nudné táranie?

Napätie a očakávanie pred prvým rande je bezpochyby vzrušujúce ako aj , aj predstavy, ktoré ho môžu sprevádzať. Realita však môže byť trochu iná, preto sa vopred radšej netešme, a to ani v tom prípade, ak dotyčného „poznáme“ z internetových chatov a diskusných fór. Muži si to u nás nekazia nudnými rečami, trémou, či trápnymi pauzami, ale najhoršie je, keď sa nevedia slušne správať!

Správanie pri stolovaní

Ak by sme mali zostaviť príručku kvalitného adepta na novú partnerku, v prvom rade by sa tento muž (ak nevie) mal naučiť nehovoriť s plnými ústami a neprežúvať pri tom, nerozlievať kečup, či iné omáčky, nesŕkať, nemľaskať a nevydávať iné telesné zvuky…  Vyzerá to ako zoznam vecí, ktorá sa majú naučiť deti v škôlke, ale žiaľ, týkajú sa aj niektorých vcelku dospelých mužov. Najhoršie je totiž, keď sa na prvom rande ukáže, že muž (pozor, aby sme neboli len jednostranní, nedokážu to ani niektoré dámy!) sa nedokáže pri stole správať. Ďalším absolútnym negatívom je zápach z úst. Tieto dva faktory odradia drvivú väčšinu žien.

Prvé rande

Otváranie dverí a iné takmer zabudnuté záležitosti

Okrem základných pravidiel slušnosti pri jedle stále je veľkým plusom, ak nám nádejný gentleman otvorí dvere, či podrží kabát. Prisunutie stoličky už patrí k dobrým zvykom, ktoré dnešná generácia takmer nepozná, maximálne z tanečných kurzov a kurzov spoločenského správania. Zaujímavé je, že i keď muži otváranie dvier neberú nijako vážne, jedna zo štyroch žien považuje muža, ktorý jej neotvorí alebo nepodrží dvere, za nevhodného partnera a ďalej o ňom už ani neuvažuje – nech by bol akýkoľvek.

Čo sa nepáči mužom na nás?

Samozrejme, na prvom rande a po ňom nielen my hodnotíme a uvažujeme, ako a či vôbec ďalej, ale aj náš potenciálny partner. Viete, aké sú najčastejšie a najvážnejšie ženské chyby? Muži napríklad neradi na ženách vidia kombinézy, i keď momentálne sú opäť módne. Pre približne polovicu z nich je to vyslovene asexuálne oblečenie. Štvrtinu mužov zase odradí prisilný alebo veľmi výrazný mejkap. Takže i tu platí, radšej striedmejšie a opatrnejšie. Ani nám sa však nepáči istý druh oblečenia na mužoch – špeciálne na prvom rande. Viete, aké má najväčšie mínus? Sú to kraťasy a tričko. Taktiež sa nám nepáčia veľké vyťahané tričká, padnuté nohavice, či mastné vlasy.

Platiť? Každý za seba!

K ďalším nezhodám medzi mužom a ženou dochádza pri platení v reštaurácii alebo v bare, kde sme rande strávili. Stále približne pätina žien očakáva, že muž automaticky zaplatí účet, avšak to sa nepáči každému mužovi – 41 percent mužov nie je spokojných s týmto ženským očakávaním. Náš návrh je – platiť na prvom rande každý za seba. Nemusí to znamenať, že muž je neúctivý, ale znamená to aj našu nezávislosť.

Nevhodné reči

Chybu môžeme urobiť aj pri rozhovore. Trápne ticho, keď nevieme, čo povedať sa dá nejakým spôsobom zahovoriť – ak máte snahu. Rovnako sa dá postupne aj zbaviť trémy. Horšie je, ak povieme niečo, čo už nemôžeme zobrať späť. To sa v podobný stresových situáciách môže veľmi ľahko stať… Najhoršie je rozrečniť sa o vašom ex, o bývalom vzťahu, prípadne bývalých vzťahoch, vyratúvať negatíva partnerov, či zážitky s nimi. Takto môžeme o ďalšom rande len snívať… Rovnako nie je vhodné ani od neho vyzvedať súkromné záležitosti.

-sz-

Save

Save