Randíme s tým pravým?

4 body, podľa ktorých zistíme, že je ten pravý!
Keď s niekým začneme chodiť je pre nás pánom úžasným. V tejto fáze len veľmi ťažko racionálne a objektívne posúdime jeho skutočné vlastnosti a pozitíva, ktoré nám prípadný život s ním prinesie. V každom prípade obdobie zaľúbenosti, ak ho prežívame, skôr či neskôr vyprchá, ale ak sme v tom správnom vzťahu, vôbec nám to nemusí byť ľúto. Nasledujúce obdobia majú tiež svoje čaro. Ako však zistíme, či ten s ktorým randíme je skutočne ten pravý, ak nechceme čakať roky na overenie?

  1. Pamätá si, čo mu hovoríme

Niekedy nie je jednoduché pamätať si, kto čo kedy a komu povedal, najmä, ak sa často stretávame s mnohými ľuďmi. Predsa len, ak máme o niekoho väčší záujem, pamätáme si, čo nám dotyčný povedal, dokonca aj okolnosti za akých to povedal. Ak teda musíme niekoľkokrát opakovať to isté a on sa tvári, že to počuje prvýkrát, je to dôkaz, že predtým nás veľmi nevnímal. A toho, na kom nám záleží predsa chceme vnímať, nie? Takže status je jasný – ak nás počúva pozorne a pamätá si, čo mu povieme, je to jeden z predpokladov na pevný vzťah.

spravny vztah, milenci

  1. Priťahuje nás a my jeho

Inak to nejde. Bez chémie a naladenia na jednu vlnu neexistuje žiaden kvalitný vzťah. Vzájomná príťažlivosť je potrebná aj pri vzťahoch, ktorým hovoríme neformálne. Takže, či už sme sa rozhodli pre vzťah priateľov s výhodami alebo klasický monogamný, v každom prípade príťažlivosť je veľmi dôležitá. Niekedy sa však môže zdať, že funguje, a pritom je to len želanie, nie realita. Pozor na alkohol, ten môže tiež navodiť klamlivé pocity. Po vytriezvení sa budeme len čudovať, čo nás vlastne k nemu priťahuje. V prípade dlhodobého vzťahu je však potrebná nielen vzájomná chemická príťažlivosť, ale aj emocionálna či psychická. Ak cítime, že sme s partnerom naladení na jednu vlnu a „rozumieme si aj bez slov“, máme šancu na úspech.

  1. Je zrelý a stabilný

Žiadna z nás by nechcela pevný vzťah s vetroplachom. To by nám len uškodilo a skôr, či neskôr by takýto vzťah skončil. Pozor však na to, niekedy sa môže jeho pravá tvár ukázať až po čase. Na to, či je skutočne zrelý a stabilný však môžeme dôjsť aj nepriamo. Ako? Tým, že si budeme všímať koľko alkoholu vypije počas víkendov, prípadne inokedy, to, ako sa stavia k financiám – či si skôr šetrí alebo má tendenciu minúť všetko čo sa dá, aj nedá. Veľa nám môže napovedať aj to, či má doma poriadok alebo nie. Napríklad taká čistota kúpeľne vie veľa povedať o svojom majiteľovi. Ak sú výsledky nášho testu priaznivé, môžeme veriť, že máme do činenia so zodpovedným mužom, ktorý vie, čo chce od života, je zrelý a dokáže ponúknuť stabilitu.

  1. Záleží mu na tom, aby sme sa bavili

Ten „pravý“ muž považuje za dôležité, aby ste sa vždy cítili príjemne a aby ste sa čo najlepšie zabávali. Hľadá program, na ktorom by ste sa mohli spoločne zabaviť, vyberá nielen podľa jeho , ale najmä podľa vášho vkusu. Takto zároveň zistíme, či je alebo nie je sebecký. Vzťah so sebeckým mužom nemá veľkú šancu na úspech.

-sz-