Silné ženy rozchod nebolí: Berme si príklad!

Viete o tom, že koniec leta je hustým obdobím rozchodov? Často je to dozvuk po letných radovánkach. O to väčší problém môžeme mať stotožniť sa, že sme samy. Ako prekonávajú rozchody silné ženy? Zoberme si príklad!

Silné ženy

Pozerajú sa dopredu

Rozchod je vždy bolestivý, môžeme sa cítiť nahnevaná, nešťastná, dotknutá, ubolená. Je však na nás, aby sme sa z toho dostali a keď sa budete umárať problémami minulosti, nikam sa nedostaneme. Myslime na budúcnosť, nechajme minulosť odísť tak kam patrí. Zoberme si z nej ponaučenie, ale nevracajme sa viac k problémom.

Naučia sa veriť samy sebe

Sklamania vo vzťahoch nás vždy vedú k jednému momentu: zisťujeme, že nikomu inému sa veriť nedá – musíme veriť predovšetkým sebe a spoliehať sa len na seba. Verme si, že dokážeme všetko aj sama, že nepotrebujeme druhých ľudí na to, aby sme sa postavili na nohy.  Ak si budeme, naopak, hádzať polená pod nohy, nebudeme si veriť, budeme sa podceňovať a zvaľovať vinu na iných, nikdy sa z problémov nedostaneme. Rozchody sú fantastickým spôsobom ako dozrieť k úplne samostatnosti a zdravému sebavedomiu. Ukážme svetu, že na to máme a že jeden chlap z nás nepraví bábovky!

Cvičia a zdravo sa stravujú

Zdravý životný štýl podporuje produkciu hormónov, ktoré zaplavujú naše delo pocitmi blaha, pokoja, šťastia. Naopak, zlá výživa a nedostatok pohybu vedie k produkcii depresie vyvolávajúcich telesných chemikálií. Načo si ubližovať ešte aj takto?

Investujú do seba

Rozchod na jednej strane pôsobí negatívne, ale na strane druhej ukáže naše silné stránky a slabé posilní. Dodá nám odvahu, sebadôveru a donúti nás riešiť veci sama. Preto je dôležité investovať do seba. Robme rozhodnutia, ktoré pozitívne ovplyvnia našu budúcnosť, nehľadajme hneď náhradu za bývalého, ale postavme sa na vlastné nohy. Ak budeme mať pevný základ, ľahšie si nájdeme aj partnera. A najmä – nebudeme v takom strese, ako keď sme od niekoho závislé.

-sz-