Skutočné dôvody rozvodu

Rozvod: Čo ich k tomu doviedlo
Rozvod. Stáva sa, avšak len málokedy priznáme otvorene, čo bolo tým hlavným a reálnym dôvodom na rozvod. Niekedy si tie skutočné dôvody zakrývame aj pred sebou samými. Zozbierali sme odpovede našich čitateliek, ktoré už majú skúsenosti s rozvodom. Prečo sa to vlastne stalo?

Ak sa opýtame niekoho na dôvod, prečo sa rozviedol so svojim partnerom, zvyčajne dostaneme jednoduchú odpoveď – preto, že sme si prestali rozumieť. Je síce jednoduchá, ale aj veľmi nepresná a zovšeobecňujúca. Prečo si prestali rozumieť? Kedy sa to stalo? Čo bolo tým momentom? Po akom období sa to udialo? To sa nám málokedy podarí zistiť. Pozrime sa teda na skutočné dôvody rozvodov, nie len odvrknuté a zakamuflážované fakty:dôvody rozvodu

Nedokázal si predstaviť, že by mal so mnou deti

Lenka, 31 rokov:
– Uvedomila som si, že by nebol ochotný starať sa vtedy ešte o deti, po ktorých som ja už túžila. Žiaľ, veľmi skoro sme sa zobrali a vopred sme neriešili predstavy o budúcnosti.  Hlavný problém nastal vtedy, keď ma chcel donútiť k potratu. Našťastie ho len testovala ako by zareagoval na prípadné moje tehotenstvo, a to bolo zároveň jasným rozhodnutím a dôvodom na rozvod.

Vydala som sa za „narisa“

Petra, 35 rokov:
– Naučila som sa, že sú aj takí muži, ktorí dokážu roky rokúce klamať. Najskôr robil všetko preto, aby si ma získal a po svadbe sa snažil len o jedno. Manipulovať ma, aby bolo všetko po jeho vôli. Našťastie kamarátka mi otvorila oči a ja som sa vzbúrila a podala žiadosť o rozvod.

Obaja sme vedeli, že to nie je navždy

Zuzana, 26 rokov:
– Chodili sme spolu prakticky od vždy, bola som jeho prvou láskou, on mojou druhou. Zobrali sme sa hneď ako osemnásťroční . Už o rok neskôr som vedela, že to nebude navždy. Napriek tomu máme spolu dve krásne deti . Okrem nich si už však nemáme čo ponúknuť ani nič spoločné nemáme. Rozviedli sme sa na základe dohody, v dobrom a stále sme kamaráti, ktorí sa snažia vychovať čo najlepšie svoje deti.

Podviedol ma

Mária, 38 rokov:
– Po dvoch rokoch manželstva sa mi začal vzďaľovať. Nechodieval domov ako kedysi, stále mal nejaké pracovné záležitosti. Až nakoniec si zabudol doma telefón a niekto mu volal. Tak som to zdvihla – v dobrom. Bola to dáma, ktorá síce všetko zahrala do autu, ale na základe jej mena som si našla esemesky, ktoré si spolu písali. Boli o tom, ako si to úžasne spolu užívajú a ako sa milujú. Treba viac na rozvod?

Lipol na mne

Sylvia, 24 rokov:
– Milovala som svojho manžela, len problém bol v tom, že čím dlhšie sme spolu boli, tým viac na mne lipol. Nabralo to neúnosné rozmery a vzrastala jeho žiarlivosť. Vrchol nastal vtedy, keď zostal bez práce a začal za mnou chodiť aj do roboty, lebo nevedel zvládnuť samotu. Navyše všetky domáce práce čakali na mňa. Vedeli by ste si predstaviť takto žiť?

Chcela som si splniť sen

Katarína, 32 rokov:
– Ja som si až priveľmi neskoro uvedomila, že vlastne som nechcela dotyčného muža, ani život vydatej ženy, len som veľmi túžila po svadbe. Chcela som si splniť svoj princezničkovský sen z detstva. Túžila som po úžasnej svadbe a romantických medových týždňoch. Nič ďalej ma už nezaujímalo, ani som si to nechcela, ani nevedela predstaviť.

Jednostranný koniec citov a vášne

Júlia, 42 rokov:
– Keď sme boli osem rokov spolu, uvedomila som si, že moje city neustále idú dopredu a jeho čosi zabrzdilo. Prejavilo sa to aj v tom, že absolútne nemal  chuť milovať sa. Nastalo to postupne, náš intímny a sexuálny život jednoducho len zrazu vymizol. Snažila som sa ho pomocou terapeuta naštartovať, ale on tam chodiť nechcel. Bolo rozhodnuté.

-sz-