Uvažujete nad rozchodom? Rozhodnite sa správne!

Po mesiacoch či rokoch vo vzťahu zistíme, že prestal fungovať. Cítime sa v ňom zakliate, obmedzované alebo inak nešťastné. Možno nás ľútosť alebo zvyk nútia zotrvať. Nie je to však správna cesta.

Uvažujete nad rozchodom

Ako sa inteligentne rozísť a rozchod čo najlepšie prekonať?

Je to správne?

Nikdy nerobme dôležité rozhodnutia v stave zlosti, nahnevanosti, ale počkajme na moment, keď uvidíme všetko jasne a triezvo. Sentimentalita, strach zo samoty a zvyk nás môžu držať aj v nefungujúcom vzťahu. Ako zistíme, že je čas rozlúčiť sa s partnerom? Vzťah s partnerom nemá význam vtedy, keď už necítime šťastie v tomto zväzku, cítime sa obmedzované alebo blokované. Ak pribudli nezhody a naše spolunažívanie sa stalo každodenným bojom, niet o čom uvažovať. Takýto vzťah je vyčerpávajúci, ničivý a uberá nás o energiu, ktorú by sme mohli investovať inam.

Vplyv na každodenné veci

Veľmi dôležitou otázkou, ktorú treba pred rozchodom zvážiť je, aký vplyv bude mať rozchod na naše deti, kariéru, podnikanie, bývanie a celkový život. Mnohí zostávajú spolu len kvôli financiám, respektíve spoločnému bývaniu, čo je síce logické, ale môže mať priam ničivý vplyv na celú rodinu. Na druhej strane, neexistuje jednoduchý spôsob, ako sa rozísť a vždy to zákonite musí mať vplyv na náš život. Oplatí sa však zrátať klady a zápory, porovnať, ako sa nám bude žiť, keď získame voľnosť.

Odluka ukáže smer

Mnoho žien prichádza na to, že rozchodom získajú viac ako stratia už po krátkej odluke od partnera – dokonca niekedy stačí, ak odíde na pár dní na služobnú cestu alebo za rodinnými povinnosťami. Zistia, že život bez partnera nie je pre nich tragédiou, že dokážu fungovať aj samy, a dokonca neraz lepšie. Najdôležitejšie je zbaviť sa pripútanosti, ktorá môže maskovať potrebu vzťahu.

Rozchod potrebuje kurírovanie

I vtedy, keď sa k rozchodu odhodláme a vieme, že je to nevyhnutné, aby ste boli spokojné so svojim životom, môže byť náročný. Je potrebné pristupovať k sebe s láskou a opaterou, podobne ako pri chorobe. Doprajme si rozmaznávanie, veľa spánku, pravidelnú zdravú stravu, šport a rozptýlenie. Nie je dobré priskoro vhupnúť do nového vzťahu, nechajme ten starý doznieť v nás.

-sz-