Väčšina mužov si hľadá milenku z podobných dôvodov

Bojíte sa, aby vás ten váš niekedy nepodviedol? Alebo sa nebodaj už niečo podobné stalo a vy si lámete hlavu, prečo? Keby sme mali rozobrať dôvody, prečo muži zahýbajú a podľa čoho si vyberajú milenky, našli by sme dosť spoločných znakov. Pozrime sa na niektoré z nich. Je to síce nepríjemné, ale ak má váš muž milenku, tak práve ona je tou osobou, ktorá najlepšie vie, prečo je vám váš muž neverný. Väčšinou totiž u nej hľadá to, čo vy nemáte, alebo naopak, chýba jej to, čoho vy máte priveľa. Milenka býva opakom ženy, ktorú má muž doma, samozrejme, nie úplným, ale v niektorých, pre muža dôležitých, faktoroch.

hľadá milenku

Prehnaná žiarlivosť a kontrola

K veľmi častým dôvodom, ktoré primäjú muža mať milenku, je žiarlivosť ženy. Dámy, ktoré sú prehnane žiarlivé, môžu skôr či neskôr rátať s tým, že ich strach sa zhmotní. A neraz len práve preto, lebo muž si musel vypočuť x-krát podozrievavé reči – tak prečo by to nakoniec nezrealizoval? Optimálne preto je muža zbytočne neznervózňovať podozrievaním, pokiaľ si nie sme isté. Tiež čítanie sms správ alebo jeho pošty je považované za porušenie intimity, a to i vtedy, keď ste manželia. Neznižujte sa k tomuto kroku.

Nedostatok vášne

Budete sa možno čudovať, ale i dnes existujú zväzky z rozumu – také, v ktorých veľa vášne a vzájomnej lásky niet. Avšak ako pár sú jeden pre druhého perspektívni, majú veľkú pravdepodobnosť, že si vybudujú stabilné zázemie a dobre vychovajú svoje deti. Jeden alebo druhý, neraz i obaja z takýchto vzťahov, aspoň nakrátko unikajú za vášňou, ktorú nachádzajú v milencovi. Často však dlhé roky zostávajú spolu, napriek nevere.

„Zamindrákované” ženy

Ženy, ktoré nemajú dostatok sebavedomia, väčšinou nie sú pre mužov také atraktívne ako sebavedomé ženy. V partnerskom zväzku si muži musia často vypočuť náreky na ich „mindráky” – zlú postavu, škaredú tvár, vlasy a podobne. Je isté, že aj mužovi, ktorý bude takúto ženu milovať, začnú po čase tieto slová liezť na nervy a v niektorých prípadoch, keď sa ani po opakovanom utvrdzovaní, že je pre neho krásna a podobne, situácia nezmení, môže dôjsť k tomu, že muž si nájde milenku. A tá bude s veľkou pravdepodobnosťou sebavedomá a bez mindrákov.

Mužské ego

K nevere mužov však často môže viesť i neprekonateľná túžba urobiť niečo zakázané – už len pre samotný pocit. Nechcú pritom zraniť stálu partnerku, ale len si povyraziť bez opakovania. Samozrejme, mnoho mužov si tým, že si „zoženú” milenku, zvyšuje sebavedomie. Ide väčšinou u mužov, ktorí nie sú veľmi atraktívni a za manželku majú taktiež sivú myšku. Ak sa im podarí nadviazať vzťah s atraktívnou ženou, sú v siedmom nebi. Ale logicky – milujú svoju manželku, milenka im poslúži len ako upevňovač sebavedomia.

-sz-

Save